Ekipi sta se v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Prvakov razšli z rezultatom 1:3 za goste.

Stadion Ljudski vrt

Kvalifikacije za Ligo prvakov,
3. krog, ob 20.15

NK Maribor – Rosenborg 1:3 (0:0)

’50, ’63 Søderlund, ’70 Tavares, ’72 Jensen

Rumeni kartoni: Milec (6), Adegbenro (23).

Postavi:

Maribor: Pirić, Vrhovec, Pihler, Kronaveter, Tavares, Hotić, Milec, Viler, Ivković, Kotnik, Peričić

Rosenborg:  Hansen, Hedenstad, Meling, Reginiussen, Jensen, Søderlund, Hovland, Akintola, Åsen, Lundemo, Adegbenro

Sodnik: François Letexier (FRA)

Prva tekma v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Prvakov v Ljudskem vrtu je pripravljena za začetek. Maribor bo začel s klasično evropsko enajsterico in iskal Kronavetra za nadaljnji evropski uspeh, na drugi strani se je Rosenborg pripravil za hiter protinapad proti Mariboru.

V živo:

• 90+4'

Norvežani so odigrali odlično tekmo in odhajajo domov s konkretnim rezultatom proti Mariboru. Sledi vprašanje ali lahko vijoličasti odigrajo podobno tekmo kot jo je Rosenborg v Ljudskem vrtu in se uvrstijo v četrti krog kvalifikacij za Ligo prvakov.

• 84'

Prišlo je do menjave v igro je vstopil Martin Kramarič, zapušča jo Andrej Kotnik. Rok Kronaveter je imel ogromno priložnost tik pred šestnajstercem, a je žogo poslal nizko mimo desne vratnice.

• 79'

Maribor je izvedel nevaren kot, vendar se ni uspel nihče od igralcev prebiti do žoge in je končala v gol avtu.

• 72'

Nekaj nespretnosti v obrambi Maribora, ko jim je ušel Akintola in poslal žogo v kazenski prostor, najprej je na črti izbil Milec, nato se je dokopal do žoge kapetan Mike Jensen in zvišal za prednost dveh golov za Norvežane.

• 70'

Po zmedi Rosenborga je žoga počasi prispela do kapetana Marcos Tavaresa, ki je silovito sprožil v okvir in uspešno od odbite leve vratnice zadel za znižanje.

• 65'

V igro je vstopil Rudi Požeg Vancaš, zapušča jo Dino Hotić.

• 64'

Spet težave za Maribor, saj je po podaji Gjermund Åsna na drugo vratnico ponovno našel svojega soigralca Søderlunda, ki je poslal žogo z glavo v mrežo nizko ob levi vratnici.

• 61'

Ponovno delo za Kenana Pirića, ko se je znašel kapetan Mike Jensen tik pred kazenskim prostorjem in poskusil z udarcem v okvir vrat. Pirić je brez večjih težav žogo odpravil izpred vrat vijoličastih.

• 54'

Nevarno je na polovici gostov. Rok Kronaveter si je s prekrasno potezo po podaji Marcosa Tavaresa nastavil žogo na svojo levo nogo in sprožil proti golu ter lepo zaposlil vratarja Hansna, ki je zadetek preprečil.

• 50'

Prekršek Aleksa Pihlerja in sledil je prosti strel iz nevarnega položaja za goste. Postavil se je za strel Alexander Søderlund, ki je silovito sprožil v levi zgornji kot za nemočnega Kenana Pirića.

• 45+4'

Zaenkrat obe ekipi s fantastičnimi priložnostmi, mogoče Rosenborg za kanček konkretnejši od Mariborja, a rezultat ostaja 0:0. Ostanite z nami, spremljamo v živo!

• 44'

Andrej Kotnik s preigravanjem in hitro igro je uspešno poslal obrambnega igralca v drugo smer, vendar strel je švignil malce nad levo stran prečke.

• 33'

Martin Milec je najprej zadel žogo nato Adegbenroja in glavni sodnik je odločno zapiskal za prosti strel. Gostje so se odločili za podajo v kazenski prostor,Hedenstad je sijajno našel Søderlunda in nekaj sreče za Vijoličaste, saj je žoga zadela vratnico in našla pot ven iz območja nevarnosti.

• 24'

Neuspešna kombinacija Vilerja in Tavaresa, toda žoga je po odbitku našla pot do Kronavetra, ki je poskusil z roba kazenskega prostora in poslal žogo za vratarja Hansna.

• 14'

Prva menjava že v 14. minuti, centralni branilec Tore Reginiussen je dobil udarec in ne more nadaljevati. Trener je v igro poslal 26. letnega Norvežana Gustava Valsvika.

• 10'

Pihler z ukrivljeno podajo iz kota v sredino kazenskega prostorja, kjer je žoga preletela vse igralce in se odbila na rob kazenskega prostorja. Dino Hotić je poskusil s strelom proti golu, a je strel preprečila obramba Norvežanov.

• 5'

Nevarna igra Martina Milca nad bočnim branilcem Rosenborga, ki je preskočil Milca, a vendarle se je glavni sodnik Letexier brez opozorila odločil za prvi rumen karton na tej tekmi.