Legenda slovenskega nogometa Zlatko Zahovič se po več kot šestih letih vrača v Ljudski vrt. Najboljši strelec v zgodovini slovenske reprezentance je po informacijah STA v četrtek pozno zvečer uradno podpisal sodelovanje z Mariborom. V vlogi športnega direktorja bo pri prvoligašu deloval do konca maja 2028, več podrobnosti pa bo znanih na novinarski konferenci, ki jo bomo ob 17.00 prenašali tudi na Maribor24.si. Iz NK Maribor so sporočili, da je tiskovna konferenca, ki je bila sprva predvidena za 16. uro, zaradi zamude pri letu predsednika Ilicalija, prestavljena.
Arhitekt največjih uspehov Maribora
Zahovič velja za enega najboljših in najuspešnejših nogometašev v slovenski zgodovini. Po koncu profesionalne kariere je ostal v Mariboru, kjer je v skoraj 13 letih kot športni direktor klub popeljal do številnih domačih lovorik in odmevnih evropskih uspehov.
Nazaj v Maribor
Legendarni slovenski reprezentant, ki je po igralski karieri v Mariboru pustil velik pečat tudi kot nogometni funkcionar, je aprila sprejel vlogo opazovalca tekem pri Evropski nogometni zvezi (Uefa). Zdaj bo 55-letnik znova prevzel položaj športnega direktorja vijoličastih.
Pred Zahovičem zahtevna naloga
Pred novim športnim direktorjem je zahtevno obdobje. Šestnajstkratni slovenski prvaki so minulo sezono državnega prvenstva končali na petem mestu, ostali brez mesta v evropskih tekmovanjih, na naslov državnega prvaka pa čakajo že pet let.
Predstavitev Zlatka Zahoviča
Predstavitev novega športnega direktorja Maribora si lahko ogledate tudi v živo. Novinarska konferenca se bo pričela z rahlo zamudo, predvidoma naj bi se pričela ob 17.30.
