Nov evropski večer v Ljudskem vrtu: 3. krog kvalifikacij za UEFA Conference League. V prvi enajsterici po poškodbi znova Sven Šoštarič Karič. Sodila bo sodniška ekipa iz Poljske na čelu z Danielom Stefanskim. Tekma se začne ob 20.15.

NK MARIBOR - FK VOJVODINA 2:1 (0:0)*

1:0 Iličič 58', 2:1 Soudani 98'; 1:1 Sery 76'

Potek tekme:

90'+8': GOOOOOL! Soudani z glavo po podaji Širvysa!

[[image_7_article_68845]]

90': 6 minut dodatka.

88': Ni pravega zaključnega pritiska Maribora z igralcem več.

87': Še zadnji menjavi pri vijoličasttih: Borys in Bourles namesto Božiča in Ž. Repasa: Bolj ofenzivna postavitev Maribora.

77': Menjava št.3 pri Mariboru: Milec-Sikošek.

76': 1:1 - Koliko naključij je bilo potrebnih, da je v tem napadu Vojvodine žoga prišla neusmiljenega Serya? Izenačenje.

[[image_8_article_68845]]

73': Tokrat je Iličič v prodoru z levo zalomil, z desno pa zgrešil okvir.

68': Rdeči karton za Medojeviča za oster prekršek nad Janom Repasom na sredini igrišča.

62': Jug in prečka preprečujeta izenačenje Petroviča, nato pa menjavi: Soudani in Jakupović v igro, iz igre Beure in Barišič.

58': Ubranjena 11-m Careviča, nato pa Jojo iz drugega poizkusa... GOOOOOL! 1:0 za Maribor.

[[image_6_article_68845]]

[[image_5_article_68845]]

56': Na drugi strani je v kazenskem prostoru padel Božič in ... Enajstmetrovka!

56': Gromozanska napaka Vidmarja, Sery je krenil sam proti Jugu ... Obramba!

50':  Iličič iz idelalnega položaja iz prostega strela za kak decimiter preko gola.

48': Že druga (prisilna) menjava pri Vojvodini (v igro Medojević), medtem Soudani še vedno čaka na priložnost.

46': Prvi napad vijoličastih in prva priložnost, vendar J. Repas ni opazil samega Iličiča. Samo kot za Maribor.

46': Začetek drugega polčasa. Brez menjav pri Mariboru.

45'+2'': Vojvodina zaključuje polčas z novim poizkusom od daleč, ki je preletel mariborska vrata. Enakovredna igra v polju in nekaj več obetavnih položajev pred golom Maribora v 1. polčasu, a premalo natančnosti vijoličastih v zaključku. Ostajamo prvi začetnem izzidu.

45': Solo akcija Božiča, odličen prodor in slabši zaključek.

[[image_4_article_68845]]

40: Po nevarnem prodoru Širvysa, nas je s strelom iz 20m prebudil Iličič, žoga je zletela mimo desne Carevićeve vratnice.

38': Če smo prej govorili o šahovski partiji, lahko zdaj vse bolj govorimo o uspavanki. 0:0 edini pravičen izzid.

35': Rumeni karton za Buteana, tekma vse bolj postaja podobna šahovski partiji ...

33': Prva menjava pri Vojvodini: Mihailo Ivanović namesto poškodovanega Radulovića.

29': Krasno Beugre proti Iličiču, ta pa v svojem prepoznavnem prodoru ne uspe priti do prostora za strel, obetavna akcija Maribora, a brez zaključka.

[[image_3_article_68845]]

27': Jan in Žiga Repas skupaj z Iličičem obvladujeta sredino igrišča. Tukaj je Maribor boljši od gostov.

21': Obdobje brez priložnosti, a spremljamo zanimivo tekmo:  Vojvodina v Ljudskem vrtu kaže več napadalnih ambicij kot Botev in Craiova.

12': Nov nenevaren poizkus Barišiča. Tokrat z notranjim delom stopala desne noge, ko bi bilo lažje streljati z levo.

10': Strel Barišiča iz roba kazenska prostora, v ogenj ga je poslal Iličič. Milec, ki je bil v dobrem položaju za podajo, dviguje roke ...

[[image_2_article_68845]]

7': Poizkus Vojvodine: Petrović iz 25m preko gola.

4': Prva lepa akcija vijoličastih. S preigravanjem je gledalce na noge dvignil Iličič, sledili sta dve podaji iz strani (Božič in Širvys), ki nista našli naslovnika pred golom Carevića.

1': Začetek tekme pred okrog 7.000 gledalci Ljudskem vrtu.

[[image_1_article_68845]]

NK MARIBOR (4-2-3-1): Jug; Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Milec; J. Repas, Ž. Repas; Božić, Iličić, Barišić, Beugre.

FK VOJVODINA: Carević, Butean, Sichenje, Crnomarković, Lucas Barros, Petrović, Poletanović, Savićević, Radulović, Yusuf, Zady Sery.

Danes je Maribor obiskal Acun Ilicali, ki je s podpisom Pisma o nameri naredil prvi korak, da postane strateški partner NK Maribor. Na novinarski konferenci je povedal, da bo po pismu o nameri klub prevzel septembra, ampak je že sedaj odgovoren za veliko področij, med njimi so tudi prestopi igralcev - KLIK NA ČLANEK.