Šport

Ivan Trajković peti na odprtem prvenstvu Turčije

Uredništvo , 16.02.19 ob 20:37

Najboljši slovenski taekwondoist Ivan Trajković in Športnik Maribora 2018 je po bronasti kolajni na predsedniškem pokalu v Turčiji ta konec tedna nastopil še na odprtem prvenstvu Turčije v Antalyi in osvojil peto mesto.

Trajković je bil v prvem krogu prost, nato pa s prekinitvijo, potem ko ga je poslal na tla, s 13:2 premagal Turka Mehmeta Devleta Kayricija.

Trajkovića ustavil Španec

V tretjem krogu je bil Trajković proti Ukrajincu Andreiu Garbarju že v izgubljenem položaju, saj je dvajset sekund do konca zaostajal z 12:18, a mu je uspel preobrat in zmagal je z 19:18. V tem dvoboju je prejel močan udarec v nos, a kljub temu nadaljeval s tekmovanjem.

V četrtfinalu kategorije do 87 kg je Trajkovića ustavil Španec Ivan Garcia Martinez, so sporočili s Taekwondo zveze Slovenije.