V Ljudskem vrtu v Mariboru je danes Nogometni klub Maribor na pripravljalni tekmi gostil ekipo z Dravograda. Uvodna pripravljalna preizkušnja proti drugoligašu z Dravograda se je končala z visoko zmago domače ekipe, ki je kar 18-krat zadela v okvir gostujočega vratarja. Že polčas se je zaključil z rezultatom 9 proti 0.

Brez Kronavetra, Handanovića in Miheliča

Zaradi lažje poškodbe na premieri nista nastopila Kronaveter in Handanović, tudi Mihelič ne, ki ob pozni priključitvi še ni nared za nastop, so zapisali na klubski spletni strani.

Ljudski vrt, pripravljalna tekma. Sodnik: Tadej Mežnar. Pomočnika: Vidko Karmel in Uroš Benc.

NK MARIBOR – prvi polčas: Pirić, Milec, Peričić, Mitrović, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Požeg Vancaš, Kotnik, Bajde, Zahović. Drugi polčas: Cotman, Klinar, Rajčević, Koblar, Viler (68′ Uskoković), Vrhovec, Cretu, Felipe Santos, Mešanović, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

DRAVOGRAD: Kanduč, Bokšan, Šošterič, Ferk, Smrtnik, Gluhovič, Rožej, Verstovšek, Kogelnik, Rogina, Pečnik. Igrali so še: Savelli Valente, Krajnc, Vrabič, Kitek, Stefanovič, Dobaj, Bevk, Pešl, Lamin Champ. Trener: Žiga Kljajič.

Strelci: 1:0 Zahović (2), 2:0 Požeg Vancaš (6), 3:0 Bajde (21), 4:0 Zahović (23), 5:0 Kotnik (24), 6:0 Zahović (29), 7:0 Bajde (32), 8:0 Bajde (33), 9:0 Peričić (41), 10:0 Koblar (49), 11:0 Mešanović (54), 12:0 Tavares (57), 13:0 Mulahusejnović (59), 14:0 Mešanović (70), 15:0 Vrhovec (72), 16:0 Mešanović (79), 17:0 Tavares (85, 11m), 18:0 Mešanović (86)