Med 26. junijem in 4. julijem bo mesto znova spremenila v odprt oder, na katerem se bodo srečali gledališčniki iz Slovenije, Italije, Portugalske, Nemčije, Francije, Španije, Češke, Avstrije, Združenega kraljestva, Severne Makedonije, Kolumbije in Etiopije.

V Maribor bodo prinesli predstave, ki uličnemu gledališču dajejo njegovo posebno moč: nastajajo na očeh mimoidočih, nagovarjajo otroke in odrasle, pogosto brišejo mejo med nastopajočimi in občinstvom, predvsem pa festivalski prostor spreminjajo v kraj srečevanja. Na ulicah in trgih se bodo vrstile hoduljarske akrobacije, ognjeni spektakli, klovnade, žonglerske točke, poetične predstave in interaktivni nastopi, pri katerih gledalec ni le opazovalec, ampak hitro postane del dogajanja.

Med predstavami bo tudi Mali princ, ki bo občinstvo spomnil na eno najbolj znanih misli literarnega sveta, da je bistvo očem nevidno. Povsem drugačno razpoloženje bosta prinesli moški sireni, ki bosta med gledalce pripeljali val absurda, humorja in okoljske refleksije. Svoje mesto bodo imeli tudi živi kipi, ki bodo za trenutek ustavili čas in mimoidoče povabili v nenavaden dialog, medtem ko bodo klovni, čarodeji in drugi ulični mojstri skrbeli, da bo festivalsko vzdušje ostalo razigrano pozno v večer.

PROGRAM ANE DESETNICE NA FESTIVALU LENT

Dogajanje ne bo ostalo le na levem bregu Drave. Smeh, igra in domišljija se bodo preselili tudi v Ertlov gozdiček, kjer bo program nagovarjal predvsem družine, otroke, starše in vse, ki jih ulično gledališče še vedno zna presenetiti z neposrednostjo, bližino in občutkom, da se lahko predstava začne kjerkoli.