Slovenske športne zveze na EP v Münchnu pošiljajo 77 reprezentantov v članski zasedbi.

Foto: Aleš Fevžer / OKS

Največja bo atletska reprezentanca s 24 športniki, sledi kolesarska s 14 in plezalna s 13. S po sedmimi člani bodo nastopili v gimnastiki, namiznem tenisu in veslanju, v kajaku in kanuju na mirnih vodah s tremi, v odbojki na mivki pa z dvema.

– atletika (24):
Lia Apostolovski (višina)
Kristijan Čeh (disk)
Rok Ferlin (štafeta 4 x 400 m)
Neja Filipič (troskok)
Gregor Grahovac (štafeta 4 x 400 m)
Jure Grkman (štafeta 4 x 400 m)
Ian Matic Guček (400 m oviro in 4 x 400 m)
Anita Horvat (400 m in štafeta 4 x 400 m)
Primož Kobe (maraton)
Neja Kršinar (maraton)
Lovro Mesec (štafeta 4 x 400 m)
Maruša Mišmaš Zrimšek (3000 m zapreke)
Joni Tomić Prezelj (100 m ovire)
Maja Pogorevc (štafeta 4 x 400 m)
Martina Ratej (kopje)
Robert Renner (palica)
Žan Rudolf (800 m)
Vika Ruta (štafeta 4 x 400 m)
Veronika Sadek (800 m)
Aneja Simončič (štafeta 4 x 400 m)
Jerneja Smonkar (800 m in štafeta 4 x 400 m)
Tina Šutej (skok s palico)
Jan Vukovič (800 m, štafeta 4 x 400 m)
Agata Zupin (400 m ovire in štafeta 4 x 400 m)

– gimnastika (7):
Teja Belak (preskok)
Luka Bojanc (krogi)
Nikolaj Božič (parter)
Lucija Hribar (mnogoboj)
Sara King (mnogoboj)
Tjaša Kysselef (preskok)
Zala Trtnik (mnogoboj)

– kajak in kanu na mirnih vodah (3):
Anja Osterman (200 m in 500 m)
Rok Šmit (200 m in 500 m)
Jošt Zakrajšek (1000 m in 5000 m)

– kolesarstvo (14):
* cestno:
Eugenia Bujak (cestna dirka in vožnja na čas)
Tilen Finkšt (cestna dirka)
Aljaž Jarc (cestna dirka)
Špela Kern (cestna dirka)
Luka Mezgec (cestna dirka)
Domen Novak (cestna dirka)
David Per (cestna dirka)
Jaka Primožič (cestna dirka)
Jan Tratnik (cestna dirka)
Urška Žigart (cestna dirka)
Matic Žumer (cestna dirka in vožnja na čas)

*gorsko kolesarstvo:
Rok Naglič (olimpijski kros)
Tanja Žakelj (olimpijski kros)

* dirkališčno kolesarstvo:
Eduard Žalar (sprint, 1000 m)

– namizni tenis (7):
Tilen Cvetko (posamično in dvojice)
Peter Hribar (posamično in dvojice)
Darko Jorgić (posamično in dvojice)
Deni Kožul (posamično, dvojice in mešane dvojice)
Katarina Stražar (posamično, dvojice in mešane dvojice)
Ana Tofant (posamično in dvojice)
Sara Tokić (posamično in dvojice)

– odbojka na mivki (2):
Tjaša Kotnik
Tajda Lovšin

– športno plezanje (13):
Sara Čopar (težavnost)
Katja Debevec (balvani)
Janja Garnbret (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Mia Krampl (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Jernej Kruder (balvani)
Vita Lukan (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Anže Peharc (balvani)
Luka Potočar (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Milan Preskar (težavnost)
Lučka Rakovec (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Zan Lovenjak Sudar (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)
Domen Škofic (težavnost)
Gregor Vezonik (balvani, težavnost in kombinacija težavnost – balvani)

– veslanje (7):
Jaka Čas (dvojec)
Rajko Hrvat (lahki enojec)
Nina Kostanjšek (enojec)
Nik Krebs (dvojec)
Nik Ažbe Magajna (lahki dvojec)
Jaka Malešič (lahki dvojec)
Filip-Matej Pfeifer (enojec)

STA