Šport

Slovenski motokrosist s številnimi padci pristal na desetem mestu

Uredništvo , 12.05.19 ob 15:47

Gajserju, ki je v soboto kvalifikacije končal kot drugi, prehitel ga je le Cairoli, je danes višjo uvrstitev odneslo več padcev.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva v razredu MXGP v Mantovi zasedel deseto mesto, potem ko je imel veliko težav zaradi padcev. Zmagal je vodilni v SP Italijan Antonio Cairoli.

Drugi je bil v prvi vožnji v zahtevnih razmerah na razmočenem in blatnem terenu Latvijec Pauls Jonass, tretji pa Litovec Arminas Jasikonis.

Gajserju, ki je v soboto kvalifikacije končal kot drugi, prehitel ga je le Cairoli, je danes višjo uvrstitev odneslo več padcev. Prvi se mu je zgodil kmalu po startu, pozneje pa je, ko je lovil tekmece in se prebijal iz ozadja, padel še dvakrat in deseto mesto je bilo največ, kar je lahko iztržil.

Drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar je z dvema krogoma zaostanka pristal na 27. mestu.

Po polovici pete dirke v sezoni je v SP Cairoli še povečal prednost, zdaj ima 216 točk, Gajser je kljub slabši uvrstitvi obdržal drugo, ima 186 točk.

Druga vožnja razreda MXGP bo ob 17. uri.