Nogometaši Maribora so se uvrstili v 2. krog kvalifikacij za evropsko konferenčno ligo. Na današnji povratni tekmi so na Malti premagali Birkirkaro z 2:1 (0:1). Za Maribor sta po zaostanku z 0:1 v prvem polčasu zadela Arnel Jakupović (80.) in Juliano Skuka (88.). Na prvi tekmi v Mariboru je bil izid 1:1.

Tekmec Mariborčanov v 2. krogu bo luksemburški Differdange.

20. 7. 2023, začetek ob 17.00
UEFA Europa Conference League,
prvi krog, povratna tekma.

Ta’ Qali, stadion Centenary.

Birkirkara FC – NK Maribor 1:2 (1:0) **2:3

16′ Yannick (11-m); 80′ Jakupovič, 88′ Skuka

**skupen rezultat

Konec tekme! Maribor nadaljuje evropsko pot. Že naslednji četrtek bodo odigrali drugi krog kvalifikacij za konferenčno ligo z luksemburškim Differdangom.

90′ 7 minut sodnikovega dodatka.

1:2 88′ GOOOL Po globinski podaji in preigravanju v kazenskem prostoru Skuka zadel za vodstvo!

1:1 80′ GOOOL! Po podaji Brnića zadel Jakupović.

77′ Iz 25 metrov poskušal Milec, ki pa ni bil natančen.

74′ Brnić z lepim predložkom v kazenski prostor, Skuka do strela, ki je zgrešil cilj.

70′ Mariborčani prevzeli terensko premoč, a še vedno brez resnih strelov na vrata Birkirkare.

63′ Po predložku Urate Maribor do priložnosti, streljal je Jakupović, obramba Birkirkare odbila žogo v kot.

62′ Tretja menjava pri NK Maribor. V igro prihaja Skuka, iz igre Lorber.

54′ Igra se večinoma na sredini igrišča, Mariborčani več pri žogi.

46′ začetek drugega polčasa. Prvi menjavi v ekipi Maribora, namesto Božiča in Ishaq v igro Jakupović in Laušić.

Konec prvega polčasa.

45’+3 Podaja v prostor za Repasa, ki je poskusil iz prve, a zgrešil gol.

45′  Birkirkara kaže konkretnost in so bolj nevarni, Mariborčanom pa v prvem polčasu ni uspevalo praktično nič.

35′ Mariborčani poskušajo prebiti obrambo Maltežanov, a zaenkrat jim še ni uspelo nevarneje ogroziti gola Birkirkare.

28′ Nevarna akcija Maribora. Na robu kazenskega prostora sta dobro odigrala Ishaq in Milec, ki je podal v sredino, kjer je za las žogo zgrešil Kolar.

27′ Igra se nadaljuje.

25′ Premor za osvežitev zaradi vročine. Na Malti tekma poteka, po podatkih Uefe, ob sončnem vremenu na 39 stopinjah Celzija.

1:0
16′ Najstrožjo kazen je izvedel Yannick, ki je premagal Juga.

14′ Enajstmetrovka za Birkirkaro, po drsečem posredovanju je Watsona žoga zadela v roko in sodnik je pokazal na belo piko.

11′ Maltežani so pritisnili na zadnjo linijo Maribora, zato je prišlo do nekaj nenatančnih podaj nogometašev Maribora na sredini, ki jih Birkirkara ni izkoristila..

5′  Ob ekipi sta tekmo začeli previdno, igra se predvsem na sredini igrišča. Zaenkrat brez resnih priložnosti.