Z današnjim dnem, 1. julija, je mogoče oddati prošnje za subvencionirano bivanje študentov v študijskem letu 2026/2027. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in mladino je objavilo razpis, ki študentom omogoča oddajo vlog za sprejem ali podaljšanje bivanja v študentskih domovih in pri zasebnikih.
Za prihajajoče študijsko leto je na voljo 12.883 subvencioniranih mest, dodatnih 32 mest pa je namenjenih študentom s priznano mednarodno oziroma začasno zaščito.
Višina subvencij ostaja različna glede na obliko bivanja
Subvencija za bivanje v javnih dijaških, dijaško-študentskih in študentskih domovih v študijskem letu 2026/2027 znaša 41,46 evra na mesec. Za bivanje v zasebnih študentskih domovih in pri zasebnikih pa subvencija znaša 103,36 evra.
Vlogo je treba oddati prek portala eVŠ
Prošnjo za sprejem morajo študenti oddati prek spletnega portala eVŠ. Tisti, ki bodo vlogo oddali najpozneje do 18. avgusta 2026, bodo uvrščeni na prvo prednostno listo za dodelitev subvencioniranega bivanja.
Enak rok velja tudi za študente, ki želijo podaljšati bivanje. Prošnje za podaljšanje je prav tako mogoče oddati od 1. julija do 18. avgusta 2026, in sicer prek portala eVŠ.
