Uredništvo , 18.01.18 ob 20:05

V drugem krogu izbora za slovenski avto leta 2018 je šlo zelo na tesno.

Po skoraj dveh mesecih, kar je trajal izbor, je zdaj znano – novi slovenski avto leta je postal volkswagen polo! Uspešnemu modelu je to pri nas uspelo že drugič, saj je prvi naslov avtomobila leta osvojil 2010. Na tem laskavem mestu bo sicer nasledil peugeota 3008 (šele drugi Peugeot, ki mu je v zgodovini izbora to uspelo). Zadnje dejanje izbora je bilo kot vedno rezervirano za glasove strokovnih novinarjev medijev, ki sodelujejo v izboru (Avto Magazin, Delo in Slovenske novice, Val 200 in Avto Mobilnost,  Motorevije, Dnevnika in Nedeljskega ter seveda združene redakcije Večera – Šesta prestava in revije EVO) in ocenjujejo finaliste po poprej določenih kriterijih.

Tesna odločitev

Še pred zadnjim dejanjem izbora, pa so peterico določili glasovi ‘publike’. Približno 22.000 glasovnic je prispelo na naše naslove in tako so se v ožji izbor uvrstili Škoda Kodiaq, Volkswagen Polo, Honda Civic, Mazda CX-5 pa je bila tesen boj z Alfa Romeom Stelvio. Naposled je zaradi več skupnih glasov v finalu obstala mazda.

Po glasovanju vseh omenjenih uredništev je tako tesno, za le točko, polo ugnal kodiaqa, na tretje mesto, brez prevelikega točkovnega zaostanka se je uvrstila honda civic, za mnoge prijetno presenečenje izbora. Četrto mesto je tokrat zasedel novi 5008, večji brat lanskega avtomobila leta, peto pa mazdi SUV, model CX-5.