Prva liga Telekom Slovenije, 7. krog v Ljudskem vrtu gostuje ljubljanski Bravo.

Luka Zahović (40′), Rudi Požeg Vancaš (50′), AG Darko Zec (53′), Marcos Morales Tavares (89′)

NK Maribor: Pirić, Viler, Peričić, Ivković, Milec, Vrhovec, Pihler, Požeg Vancaš, Kronaveter, Hotić, Zahović.
NK Bravo: Vekić, Agboyi, Arafat Mensah, Ihbeisheh, Kirm, Križan, Matko, Nukić, Vrljicak, Zec, Žinko.

V živo:

• KONEC TEKME

Maribor je brez večjih težav prepričljivo odgnal NK Bravo s kar 4:0.

• 89'

ZADETEK: Hotič je po uspešnem preigravanju Vrljičaka poslal žogo v prostor proti Tavaresu, ki je od blizu sprožil v dolgi kot mimo nemočnega vratarja Vekića.

• 86'

Aleks Pihler je naredil prekršek nad Aljošo Matkom pred kazenskim prostorjem in prejel rumeni karton, sodnik mu je signaliziral, da zaradi več manjših prekrškov. Kirm je spustil žogo Agboyiju, ki je sprožil tik ob desni vratnici Pirića.

• 82'

Žoga se je srečno odbila nazaj v noge Tavaresa, ki je poskusil s silovitim strelom v okvir gola, a je bil vratar Brava na mestu.

• 76'

Protinapad je pričel Dino Hotić s sijajnim preigravanjem dveh igralcev Brava, nato je žogo poslal do Kronavetra, ki je našel Požeg Vancaša meter pred vratarjem v kazenskem prostorju, a je ta z glavo poslal žogo v roke vratarja Vekića.

• 73'

Zadnja menjava Darka Milanića, menjava kapetanov, saj v igro vstopa Marcos Tavares za Luka Zahovića.

• 70'

Menjava za vijoličaste, Sandi Ogrinec je vstopil v igro namesto Blaža Vrhovca.

• 64'

Dejan Grabić je storil zadnjo menjavo, v igro je vstopil Alen Krcić za Mitja Križana. Predhodno je iz igre že poslal Arafat Mensaha in Darka Zeca za Miha Kancilijo ter Matko Matevža.

• 57'

Hotić je nevarno prodiral in padel v kazenskem prostorju, vendar brez enajstmetrovke in zgolj kot za Maribor.

• 53'

ZADETEK: Milec se je prebil skozi obrambo Brava in žogo pripeljal skoraj do vratnice vratarja Ljubljančanov, nato je poskusil s podajo in zadel Darka Zeca, ki je neuspešno posredoval in poslal žogo pod prečko v svojo mrežo.

• 50'

ZADETEK: Rudi Požeg Vancaš je sprožil tik pred kazenskim prostorjem in poslal žogo za vratarja Vekića, ki je slabo posredoval.

• ZAČETEK

Začel se je drugi polčas in zaradi udarca, ki ga je prejel Špiro Peričić v prvem polčasu se je Darko Milanič odločil za menjavo in poslal v igro Denisa Klinarja.

• POLČAS

Maribor na odmor odhaja s prednostjo enega zadetka, Bravo bo iskal rešitve v drugem polčasu. Ostanite z nami, spremljamo celotno tekmo v živo.

• 40'

ZADETEK: Leva stran danes ugaja Mariborčanom, saj je po fantastičnem preigravanju mimo Zeca Požeg Vancaš poslal žogo v kazenski prostor proti Zahoviću, ki je zaključil s peto in poslal žogo v mrežo Brava.

• 34'

Hiter protinapad za Bravo, Aljoša Matko bliskovito po desni strani, vendar je Vrhovec ustavil nevarnost v kazenskem prostorju in poslal žogo v kot.

• 30'

Nevarno je pred vrati Brava, Viler in Požeg Vancaš sta po kombinaciji na levi strani poslala žogo do Kronavetra, ki je fantastično prepustil Hotiću, a ponovno neprebojna obramba Ljubljančanov je uspešno ustavila in izbila žogo.

• 21'

Zahović je po podaji Milca prehitel golmana, vendar padel po minimalnem kontaktu z vratarjem Vekićem. Glavni sodnik David Šmajc se je odločil za rumeni karton za simuliranje Zahoviću.

• 18'

Po lepi kombinaciji Kronavetra in Vrhovca se je žoga znašla globoko v kazenskem prostorju pri Požeg Vancašu, ki je s hitro potezo in strelom poslal žogo meter nad levo vratnico.

• 16'

Brez večje nevarnosti so Ljubljančani žogo odbili do Hotića, ki je poskusil s strelom, ampak še eno dobro posredovanje obrambe Brava.

• 14'

Prekršek nad Vilerjem, ki je prodiral po levi strani in to bo priložnost za podajo v kazenski prostor, izvaja Kronaveter.

• 10'

Posest je na strani Maribora, ki brez težav kontrolirajo tempo igre, vendar brez večjih nevarnosti in priložnosti pred vrati Brava.

• ZAČETEK TEKME

Tako Maribor kot Bravo sta letos slavila v prvenstvenih tekmah samo enkrat, NK Maribor bo po remiju v evropski tekmi z Ludogoretsom iskal drugo zmago v ligi. Milanič je danes poslal na igrišče skoraj enako postavo kot v Bolgariji, edina menjava je Pihler za Cretuja.