Danes na naših cestah znova pričakujemo zelo gost promet, predvsem iz Avstrije proti Hrvaški in obratno, opozarja prometno-informacijski center. Zaradi praznika Marijinega vnebovzetja pa je gneča pričakovana tudi okoli svetišč.

Do 22. ure velja omejitev tovornega prometa

Zaradi današnjega praznika in v nedeljo bo med 8. in 22. uro veljala omejitev tovornega prometa v Sloveniji, katerih največja dovoljena masa presega 7,5 tone. Povečano gostoto tovornih vozil lahko po informacijah prometno-informacijskega centra pričakujemo v ponedeljek.

V nedeljo pa bo tudi zaključek šolskih počitnic za nekatere dele Nemčije in Švice, kar bo tudi pripomoglo k zelo gostemu prometu.

Prometne informacije spremljajte sproti

Prometno-informacijski center voznikov svetuje, da se pred potjo seznanijo s prometno napovedjo, sprotno preverjajo prometne informacije in ustrezno pripravijo svoje vozilo. Priporočajo tudi ogled zemljevida poti ter tako predvidijo obvoze zaradi izrednih dogodkov. Na pot pa sej naj ljudje odpravijo le spočiti, z večjo količino tekočine. Prav tako naj med potjo načrtujejo več postankov.

STA