Svet pokojninskega zavoda bo danes obravnaval poročilo finančne uprave o plačevanju prispevkov za obvezno pokojninsko zavarovanje za lani. S temi prispevki je Furs dobil dobrih 5,9 milijarde evrov. Dolg z zapadlostjo leta 2023 je konec leta znašal 36,6 milijona evrov, po nadaljnjo izterjavo letos pa je konec februarja znašal 16,4 milijona evrov.

Ta znesek je bil nekaj nad 20 milijonov evrov manjši kot konec decembra lani. To pomeni, da je dolg do pokojninske blagajne v skupnem dolgu predstavljal 11 odstotkov, izhaja iz gradiva za sejo.

Skupni učinek, ki ga je imela davčna kontrola, je lani dosegel 75,6 milijona evrov, medtem ko je skupni učinek davčne inšpekcije znašal 14,5 milijona evrov ali skoraj trikrat več kot leto prej.

Od 15. aprila 2013, ko je Finančna uprava RS (Furs) na svojih spletnih straneh prvič objavila zavezance za oddajo obrazca REK, ki svoje zaveze niso izpolnili, pa do 10. marca letos se je število kršiteljev zmanjšalo za skoraj tri četrtine na 1357. To je 3667 manj kot leta 2013.

Furs je na tožilstvo lani vložil 30 kazenskih ovadb zaradi suma, da so bile kršene temeljne pravice delavcev, kar je dvakrat več kot leto prej.

STA