Šport

Slovenija kvalifikacije za EP 2022 končala s porazom

Uredništvo , 20.02.21 ob 17:55

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 6. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 (skupina F) izgubila z Ukrajino s 65:70 (11:9, 27:24, 42:41).

Košarkarji Slovenije so v zadnjem nastopu v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2022 izgubili z Ukrajino s 65:70. Navkljub neuspehu v Kijevu si je Slovenija s štirimi zmagami in dvema porazoma zanesljivo zagotovila mesto na turnirju štiriindvajsetih najboljših evropskih reprezentanc septembra 2022 v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem.

Na zadnji tekmi prikazali najslabšo predstavo

Slovenija je kvalifikacije končala tako, kot jih je začela. V uvodnem krogu je morala v Sombotelu priznati premoč Madžarski, danes pa je klonila še proti gostiteljem zadnjega mehurčka. Vmes je dvakrat premagala Avstrijo ter se v Kijevu oddolžila Madžarom in v Ljubljani nadigrala Ukrajino.

Ukrajina je dobila skok s 43:32, ob tem, da je vso razliko naredila v drugem polčasu. Slovenija je imela štirinajst izgubljenih žog, komaj 38-odstotni met iz igre, v napadu je v 40 minutah ujela le štiri žoge, v odločilnih minutah pa ni znala zaustaviti prvega strelca tekme, temnopoltega Dzheroma Rendla, ki je dosegel 24 točk.

Slovenski košarkarji so na zadnji tekmi prikazali najslabšo predstavo v teh kvalifikacijah. Bili so brez prave energije, z izjemo Luke Rupnika (18 točk) nerazpoloženi v napadu, hkrati pa tudi v tesni končnici niso bili dovolj zbrani oziroma natančni.

Do dvomestnih številk je prišel le Luka Rupnik (trojke 4:8, 5 podaj, indeks 17), ostali člani prve peterke pa so igrali pod svojim povprečjem. Jaka Blažič je devet točk dosegel ob metu iz igre 2:10 (5 izgubljenih žog), Edo Murić je v 26 minutah zbral 5 točk (met 2:6), prav tako Luka Lapornik (1:6), Žiga Dimec pa je imel ob Rupniku edini statistični indeks nad deset (9 točk, 5 skokov, indeks 14).

Prav njegova zadnja od štirih trojk je zapečatila slovensko usodo. Američan z ukrajinskim potnim listom jo je zadel 48 sekund pred koncem tekme, ravno ko se je Slovenija po dveh zaporednih trojkah Luke Rupnika in Alena Hodžića približala na točko zaostanka (60:59).

* Športna dvorana, gledalcev 1000, sodniki: Viator (Francija), Yalman (Turčija), Proc (Poljska).
* Ukrajina: Korenjuk 6, Rendl 24 (8:10), Bobrov 5 (1:1), Pavlov 10 (2:2), Mišula 7 (4:4), Bliznjuk 7 (2:4), Zotov 2, Herun 9 (3:5).
* Slovenija: Rupnik 18 (2:5), Murić 5, Blažič 9 (5:7), M. Lapornik 3, Hrovat 2, Hodžić 3, Mahkovic 4, L. Lapornik 5 (2:2), Dimec 9 (1:1), Macura 7.
* Prosti meti: Ukrajina 20:26, Slovenija 10:15.
* Met za dve točki: Ukrajina 13:32, Slovenija 14:33.
* Met za tri točke: Ukrajina 8:24 (Rendl 4, Pavlov 2, Bliznjuk, Mišula), Slovenija 9:26 (Rupnik 4, L. Lapornik, M. Lapornik, Murić, Hodžić, Macura).
* Skoki: Ukrajina 43 (34 + 9), Slovenija 32 (28 + 4).
* Osebne napake: Ukrajina 19, Slovenija 28.
* Pet osebnih: L. Lapornik (40.), Rupnik (40.).