Medtem ko se spopadi na vzhodu in jugu Ukrajine kljub prazničnem času nadaljujejo, ukrajinske sile poročajo, da Rusi streljajo predvsem na civilno infrastrukturo. V zadnjem dnevu naj bi nad prebivalstvo izstrelili vsaj 33 raket, ob tem pa z eno izmed raket zadeli tudi porodnišnico v Hersonu, poroča 24ur.
Giving birth under shelling. #russian terrorists shelled maternity hospital in #Kherson. One of the babies there was born right before the attack. #StandWithUkraine pic.twitter.com/X2AF0re9oA
— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) December 27, 2022
V včerajšnjem obstreljevanju naj bi rakete zadele hersonško porodnišnico. V napadu ni bila poškodovana nobena izmed porodnic, je kasneje preko Telegrama sporočil nadzornik ustanove Kirilo Timoshenk in dodal, da so osebje in pacientke že premaknili v zaklonišča.
Herson je že dalj časa tarča srditih napadov. V nedeljskem obstreljevanju mesta je umrlo deset ljudi, 58 pa jih je bilo ranjenih, so sporočile oblasti. Zaradi zaostrovanja razmer v nedavno osvobojeni regiji naj bi jo v zadnjih treh dneh zapustilo vsaj 400 ljudi.