Slovenci so brez izgubljenega niza prebili led na letošnjem svetovnem prvenstvu v odbojki.

Kamerun je sicer vodil na polovici prvega niza, vendar so naši fantje v nadaljevanju stopili na plin in na koncu niz zaključili z visokih 25:19.

Slovenija – Kamerun 3:0 (-19, -23, -21)

Drugi niz so bolje odprli varovanci Gheorgheja Cretuja, kazalo je na ‘lahko delo’ Slovencev, vendar vztrajni Kamerunci so prišli povsem blizu. Set se je končal z rezultatom 25:23, po slabem servisu Kameruna.

Podobno kot v drugem, se Kamerun ni dal v zadnjem tretjem nizu. Čeprav so zaostajali že za pet točk, so v zaključku prišli povsem blizu (21:20). Na koncu serija štirih zaporednih točk  za končno zmago 3:0.

Čez dva dni sledi Francija, ki je danes bila boljša od Nemčije. Tekma v Stožicah se bo začela ob 20.30.