Velenjski rokometaši ostajajo 100-odsotni v domačih tekmovanjih. Po zmagi v superpokalu so tudi v državnem prvenstvu po dveh krogih brez poraza, čeprav so imeli danes v Mariboru, predvsem v prvem polčasu, obilico dela z borbenimi gostitelji.

Maribor Branik – Gorenje Velenje 23:31 (11:12)

Maribor Branik: Kristan, Planinšek, Zupančič, Jezernik 5 (2), Sok 1 (1), Kovačec 2, Jerenec 1, Košec 2, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik 1, Budja 9, Razgor, Hedl, Lorger.
Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Tajnik 6, Pajt 3, Sokolič 5 (1), Drobež 3, Kovačič, M. Mlivić, Verdinek 4, Šiško 4, Grmšek 5, Tletović, Slatinek, Jovičić, T. Mlivić, Predović 1, Hriberšek.

Gorenje Velenje je v prvem polčasu povedlo s tremi goli prednosti, a so se varovanci Luke Žvižeja približali pred odhodom na odmor (11:12).

Tudi v nadaljevanju gostje niso uspeli zlomiti Mariborčane, ekipi sta bili izenačeni do zadnjih deset minut tekme. V zaključku pa delni izid 12-4 za Gorenje, ki je na koncu vknjižilo zanesljivo zmago v mariborski dvorani Tabor

Budja dosegel 9 zadetkov

V dresu RK Branik Maribor je bil z devetimi goli najbolj razpoložen Izidor Budja, Teo Jezernik jih je dosegel 5. Mariborčani bodo v 3. krogu gostovali v Kopru.

Izidor Budja je bil najboljši strelec tekme.