Košarkarska šola Sani Bečirović se lahko pohvali, da je v zadnjih letih z dobrim delom v svoje vrste privabila ogromno število tistih, ki se radi podijo za oranžno žogo. Šola deluje na širšem delu štajerske (od Šentilja do Bistrice), si pa sodelovanja s šolo želi vse več klubov po Sloveniji. Sanijeva šola je pretekli teden obudila tudi Festival mini košarke v Slivnici, z raznimi turnirji in lastnimi ligami pa želijo košarko približati čim več mladim. Njihov ljubljenec, Sani Bečirović, si kruh še vedno služi z igranjem, zato so v šoli naredili maskoto Saniboy, ki so jo otroci sprejeli z odprtimi rokami. Zaradi dobrega dela so na njih postali pozorni tudi v KK Cedevita.
Trudijo se biti še boljši
Košarkarska šola Sani Bečirović obstaja v Mariboru in okolici sedaj že tretje leto zapored. Potem, ko je bilo prvo leto v šolo vpisanih nekaj več kot 100 otrok, je lani številka poskočila na več kot 400 malčkov. Letos si v šoli želijo narediti še korak naprej. Njihovo delovanje so v novi sezoni še bolj razširili na širšo štajersko regijo in so tako prisotni v Mariboru, Slovenski Bistrici, Zg. Kungoti, Šentilju, Jurovskem dolu, Jakobskem dolu, Jarenini, Sp. Dupleku, Limbušu, Rušah, Slivnici, Račah, Zg. Polskavi, Pragerskem, Črešnjevcu, Oplotnici… Trenutno pod njihovim okriljem vadijo otroci, stari od 4 do 19 let. »Vse se začne pri najmlajših. To je skupina otrok starih od 4 do 6 let. Ti trenirajo v Draš centru pod Pohorjem oziroma v Športni dvorani Lent. Potem so tukaj otroci, ki pod vodstvom 25 trenerjev trenirajo po osnovnih šolah po širšem delu štajerske. Sledijo selekcije (U11, U13, U15, U17 in U19), ki jih imamo trenutno v Mariboru, Slovenski Bistrici, Rušah in Šentilju. V letošnjo sezono smo vstopili z željo, da bi še nadgradili pretekli dve leti. Vemo, kaj je bilo dobro, kaj je potrebno popraviti. V prvi vrsti želimo otrokom nuditi čim več. Včasih gremo tudi čez svoje zmožnosti. Za sabo imam ljudi, ki se res trudijo in garajo, da lahko otroci dobijo to, kar si zaslužijo. Težko je pojasniti koliko dela stoji za celotno šolo, vsemi turnirji, opremo, treningi,« pojasnjuje Sani Bečirović.
Blizu sodelovanja s KK Cedevita
V košarkarski šoli že sedaj sodelujejo s tremi članskimi ekipami (KK Adecco Maribor, KK Ruše in KK Slovenska Bistrica). V klubu pa si želijo omogočiti igralcem, da tudi po nastopih pri mladincih košarko igrajo na najvišjem nivoju, razlaga Sani Bečirović. »Želeli bi si sodelovati sicer s prvim mariborskim klubom. Kot kaže, zaenkrat še ni zanimanja za sodelovanje. Se je pa veliko zanimanje pojavilo pri KK Cedevita. Mislim, da bo kmalu prišlo do sodelovanja s hrvaškim prvoligašem.« Da je šola zanimiva tudi pri KK Cedevita, je potrdil tudi nekdanji igralec Uniona Olimpije, Marino Baždarič, ki pri hrvaškem klubu skrbi za mladi pogon.»S Sanijem in vodstvom smo se že pogovarjali o sodelovanju med Cedevito in Košarkarsko šolo Sani. Jaz sem sicer pred kratkim komaj končal z aktivnim igranjem, Sani je hitro pobegnil na priprave oziroma k novemu delodajalcu. Zaenkrat še ni bilo časa, da bi se dobili in videli, na kakšen način bi lahko sodelovali. Jaz verjamem, da je možno in da bomo kmalu našli skupni jezik in da bo prišlo do sodelovanja.«
Lastna liga, mednarodni turnirji, izleti, maskota le še dodana vrednost
V košarkarski šoli se lahko pohvalijo, da so za svoje otroke ustanovili tudi lastni ligi. Za najmlajše je to SBL »Sani basketball league«, za pionirje pa »Sanijeva pionirska liga . Prav tako prirejajo tudi različne mednarodne turnirje, kamor prihajajo najboljše evropske ekipe. Pred kratkim so obudili tudi »Mini festival košarke v Slivnici«, za katerim je bogata zgodovina. »Vsi naši projekti, ki jih v košarkarski šoli prirejamo so zaradi otrok. Želimo si, da bi se ti čim več družili, da bi jim lahko ponudili čim več tekem ter užitkov s košarkarsko žogo. Nudimo jim tudi možnost, da se primerjajo z najboljšimi slovenskimi in evropskimi klubi. Le redki v Sloveniji se še najdejo, ki prirejajo tovrstne turnirje, ki so nujno potrebni. Mi jih bomo prirejali še naprej z željo, da imamo čim več posluha tudi od sponzorjev in bližnjih občin.« Je pa Sani navdušen tudi nad svojo novo uradno maskoto, Saniboy. »Sam sem še vedno veliko odsoten. Čeprav bi si otroci želeli, ne morem biti ves čas z njimi. Ko je le možno, pridem na kakšen trening. Zato smo ustvarili nekaj, s čimer bom otrokom vedno na voljo. In tako je nastal lik Saniboy. Najprej je bil na papirju, sedaj je že v naravni velikosti. Želimo si, da bo v prihodnje tudi hodil, tekal in metal na koš. Otrokom ga želimo ponuditi tudi v manjših različicah,« zaključuje Sani. Košarkarsko šolo lahko sicer najdete na spletni strani in na FB.