Novalja, letovišče v katerega vsako leto na dopust zaide tudi veliko veliko število Mariborčanov, letošnje poletje čakajo spremembe. Kot poroča spletni portal dnevnik.hr, se bo za obiskovalce oz. turiste uvedel turistični bonton. Prebivalec Novalje, Zvonko Vrtodušić je dejal: »Do sedaj se je Novalja reklamirala kot kraj, kjer je dovoljeno vse. A mislim, da v prihodnje temu ne bi smelo tako«.
Najpopularnejša plaža na celem Jadranu – Zrće, kjer trenutno ni žive duše, čez 3 mesece pa se bodo tam odvijale najbolj nore zabave, katerih se vsako leto udeleži tudi veliko Mariborčanov. A poletne zabave niso po godu prebivalcem sosednih naselij, ki jih moti predvsem hrup. Glasnost glasbe v samem centru zabave se bo tako znižala za 30 odstotkov. »Njihovi pogoji za življenje so bili takšni, da tega niso mogli več prenašati.« je povedal župan Novalje, Ante Dabo. Vprašanje je, kako bodo na spremembe odreagirali ljubitelji bučnih in razuzdanih zabav.
V Novalji bodo uvedli turistični bonton
»Sprehajanje v kopalkah bo mogoče le na plaži. Sprehod v kopalkah in preveč pomanjkljivih oblačilih se v mestu ne sme tolerirati« še dodaja župan Novalje. Neprimerno obnašanje na javnih mestih bodo sankcionirali mestni redarji. Najprej bodo izdajali le opozorila, ob neupoštevanju le-teh pa bodo izrekli denarno kazen. Kazen bo znašala 1000 kun oz. okoli 130 evrov in bo doletela tiste, ki se bodo izven nudistične plaže sprehajali brez kopalk, kaznovano pa bo tudi ležanje, spanje ter uživanje alkohola na javnih mestih.
Zaradi vsega omenjenega dogajanja naj bi v preteklih letih upadel družinski turizem. Cilj novo uvedenih sankcij kot pravijo v Novalji je poskrbeti za red in varnost, ter dati priložnost za razvoj drugih oblik turizma.
Na sceni