V UKC Maribor so za nas pojasnili, da so v Urgentnem centru letos obravnavali nekaj posameznih pacientov, ki so pomoč poiskali zaradi težav, povezanih z vročino, predvsem zaradi dehidracije.

"Sicer pa v vsakem vročinskem valu pričakujemo nekoliko povečan obisk, predvsem pacientov s kroničnimi težavami," so dodali in ob tem pojasnili, da glavnino tovrstnih pacientov navadno predstavljajo starejši pacienti s pridruženimi boleznimi, ki prihajajo večinoma zaradi poslabšanja katere izmed osnovnih bolezni (srčno popuščanje, rakaste bolezni, motnje srčnega ritma...).

Kako je s klimatizacijo bolnišnice?

Na vprašanje o pritožbah glede nezadostnega hlajenja v nekaterih bolnišničnih sobah so v UKC Maribor odgovorili, da klimatizaciji posameznih objektov namenjajo veliko pozornosti in sredstev. "Veliko pozornosti in sredstev namenjamo izvedbi klimatizacije po posameznih objektih. Vse do danes se je v sklopu klimatizacije zajelo veliko večino stavb, oddelkov in posameznih prostorov, še vedno pa se najdejo prostori, ki so neklimatizirani, a so to v glavnem prostori, v katerih se ne zdravijo oziroma ne bivajo pacienti (izjemoma kakšna ambulanta, bolniška soba ali delovna soba zdravnikov)," so razložili.

Ob tem pa so zagotovili, da si prizadevajo, da bi tudi te prostore v prihodnje čim prej klimatizirali.

Kot dodatni ukrep za zaščito pacientov v teh dneh v bolnišnici poskrbijo za večje količine tekočine, pijače pa jim tudi dodatno hladijo.