Upravljavci športnih objektov se podobno kot vsi ostali v Evropi spoprijemajo z visokimi stroški elektrike in plina. Zaradi podražitev so nekatere mestne občine poleg priporočenih že uvedle dodatne ukrepe za manjšo porabo energentov, možnosti nadaljnjega ukrepanja pa še preučujejo. Novomeška občina je denimo do nadaljnjega zaprla bazen na Osnovni šoli Grm, v Kranju pa so napovedali omejitve pri novoletni razsvetljavi. Pozanimali smo se, kakšne načrte ima Šport Maribor glede športnih objektov v Mariboru.

Ne želijo, da ostanejo športniki brez dvoran

Na podjetju Šport Maribor so nam zagotovili, da bodo storili vse v okviru svojih zmožnosti, da bodo športni objekti, s katerimi upravljajo, v prihajajoči zimi v polni uporabi. “V nobenem primeru si namreč ne želimo situacije, ko bi mladi in drugi športniki ostali brez možnosti uporabe dvoran, ker ne bi bile ogrevane,” so ob tem pojasnili. Toda hkrati se zavedajo, da gre pri tem za širšo (globalno) problematiko, zato bodo na področju energentov še naprej ravnali maksimalno racionalno in optimalno glede na razmere in okolje, kjer deluje.

Kljub navedenim dejstvom in okoliščinam pa verjamemo, da bomo skupaj z uporabniki ob razumnem ravnanju našli način, ki bi omogočal funkcionalnost športnih objektov v celotni zimski sezoni 2022/2023.

Šport Maribor ima v sklopu razpisa Združenja mestnih občin Slovenije zakupljeno električno energijo in zagotovljeno ceno do 31. 3. 2023. Večina objektov v upravljanju podjetja je sicer ogrevana na zemeljski plin, zato v tokratni zimi pričakujejo višje stroške. “Kljub navedenim dejstvom in okoliščinam pa verjamemo, da bomo skupaj z uporabniki ob razumnem ravnanju našli način, ki bi omogočal funkcionalnost športnih objektov v celotni zimski sezoni 2022/2023,” so zagotovili za Maribor24.