Zaradi sedečega dela in prevelike intenzitete dela, posledično pa stresa, je naše telo preveč obremenjeno. Motivacija za delo se slabša, kar je znak, da morda niste v stiku s samim s seboj in nimate pozornosti na svojih občutjih, čustvih, zaznavah, zavedanju. Vse to pa slabi komunikacijo in odnose.

Antistresna komunikacija zmanjša raven stresa in krepi odnose

Antistresna komunikacija je del projekta P. A. K. T. – Poslovna Art Kreativna Terapija*, ki (tudi s pomočjo gibanja) omogoča spremembo, transformacijo ter ozaveščanje posameznika in skupine na holistični, celoviti ravni človeškega delovanja. Rezultat terapije je večja učinkovitost pri delu, večja storilnost, izboljšana komunikacija in posledično odnosi v skupini. Namenjena je tudi zaposlenim v podjetju.
“Glavni krivec za napetost in naelektrenost je stres. Človek si ga povzroča sam, zaradi neozaveščenega doživljanja in odzivanja na informacije iz okolja. Posledica tega so slabo počutje, slabi odnosi, napete situacije. Temu posledično slabi komunikacija. Odsotnost ugodja in dobrega počutja povzroči bolezenska stanja. Iz tega torej sledi, da bi se morali takrat, ko zbolimo, vprašati, kaj nas morda meče iz ravnovesja,” pojasnjuje Mojca Kasjak, avtorica in vodja projekta Poslovna Art Kreativna Terapija.

Antistresna komunikacija vam bo omogočila, da boste ponovno začutili svoje telo in se zavedali svojih občutkov. Pomagala vam bo pridobiti samozavedanje, stik s seboj, občutke notranje moči, jasnost misli in cilje.
S pomočjo preprostih gibalnih vaj boste zaznavali telo, spoznavali center moči in smisel komunikacije v celostnem pogledu.
Umetnostna terapija – pomoč z umetnostjo (v mednarodni terminologiji arts therapies) je mlada, uporabna in znanstvena disciplina. Je vrsta terapije oz. psihosocialne pomoči in preventive, kjer poteka umetnostno-terapevtski proces skozi proces doživljanja, izražanja in ustvarjanja z umetnostnimi izraznimi sredstvi.

S pomočjo umetnostne terapije uporabnik spremeni vzorce delovanja, saj terapija zmeraj reflektira.

Gibanje je terapevtsko, saj povezuje več možganskih funkcij

Ko se gibamo, se v možganih vzpostavi integralna funkcija, ki vzpostavlja nove nevronske povezave in posledično temu se vzpostavlja večja kreativnost in produktivnost razmišljanja. Terapija z umetniškimi pristopi in sprostitvenimi tehnikami deluje transformativno, kar pomeni, da se stari vzorci delovanja spremenijo v nove, boljše mehanizme delovanja.

Gre za gibanje, kjer zaznavamo SVOJE ČUTE, ZAZNAVE IN OBČUTJA (kinestetika). S pomočjo SOMATIKE – body mind centering metode spoznavamo utelešeno čuječnost, vzpostavljamo globje stike s samim seboj in z drugimi, KREATIVNE TERAPIJE nam omogočijo razvijati kreativni um in ozaveščanje pozornosti ter druge načine delovanja, SPROSTITEV Z ZVOKOM (šamanski boben, gongi, tibetanske sklede) nam omogoča poglobljeno sprostitev. Zaključna refleksija v obliki skupinske COACH metode pa nam omogoča oblikovati uporabna spoznanja na področju komunikacije, sodelovanja in obvladovanja stresa.

Več o vsebini in poteku terapije  si lahko ogledate na tej povezavi: https://www.poslovnaterapija.com/antistresna-komunikacija

*Projekt je bil podprt na razpisu  »Spodbujanje kreativnih kulturnih industrij – Center za kreativnost 2020-2021«, ki ga je sofinancira Ministrstvo za kulturo, skupaj s sredstvi evropskih skladov EU za regionalni razvoj, katerega namen je spodbujanje podjetništva in podjetniških znanj v okviru kulturno kreativnega sektorja.