Potrdilo o cepljenju in s tem QR kodo imajo običajni ljudje na papirju ali pametnem telefonu. 22-letni Italijan Andrea Colonnetta si je domislil nekaj novega. QR kodo in s tem dokaz o cepljenju si je dal kar vtetovirati na roko. Svojo novo pridobitev je delil tudi s svojimi sledilci na Instagramu.
View this post on Instagram
“Uspešen družbeni eksperiment! Tudi majhna gesta, kot je tetovaža preproste QR kode, je uspela razdeliti družbeno mnenje … iz prejetih komentarjev lahko razumete marsikaj o današnji družbi. Vsakemu od vas prepuščam svobodno razlago tega sporočila … Omejujem se preprosto na to, da svoboda ni vidna iz tega, kaj lahko ali ne moremo narediti, iz tega, kar smo si vtetovirali na telo ali ne … raje iz našega načina razmišljanja in sprejetja drugačnega, nenavadnega!” je zapisal Italijan ob objavi svoje nove pridobitve.
Kot je dejal za italijanski medij Corriere della Calabria o odločitvi za tetovažo ni dolgo razmišljal. “Narisal sem si poseben trenutek svojega življenja. Težave trenutka sem želel predstaviti s tetovažo, ki bo ostala neizbrisna in bo predstavljala zgodovinsko obdobje mojega obstoja,” je dejal študent ekonomije za italijanski medij.
Ne gre le za spomin na težavne čase in pandemijo. Tetovaža izpolnjuje tudi svojo nalogo kot dokazilo o cepljenju. Tako je Italijan svojo novo pridobitev že preizkusil v restavraciji. “V restavraciji so vsi stali v vrsti, nekateri so kot dokazilo o cepljenju imeli svoje pametne telefone, drugi pa dokazila na papirju. Ko sem prišel na vrsto sem pokazal roko s tetovažo. Oseba pri vhodu me je najprej spraševala, kaj je to. Ko sem razložil, da je to moje dokazilo o cepljenju, se je smejala. Nekaj časa sem moral vztrajati, da sem jo prepričal,” je pripovedoval Italijan.
View this post on Instagram
Tetover Gabriele Pellerone je nenavadno umetnino ustvaril v dveh urah. Kot je pojasnil, rad tetovira zgodovinske dogodke pa tudi aktualno dogajanje. Tetovažo QR kode in s tem dokazilo o cepljenju je po njegovi presoji pojasnilo težkega trenutka in temačnega obdobja. Prepričan je, da bi na ta način lahko prepričal tudi nasprotnike cepljenja in s tem pomagal znanosti.