Kot poroča Index, je vplivnica in lastnica marketinške agencije Andrea Vuleta-Jensen po 28 letih življenja v ZDA z družino zamenjala Minnesoto za otok Krk. Na družbenih omrežjih je razkrila, da odločitev za selitev ni bila njena ali moževa, temveč predvsem zaradi njunih sinov.
Kot je zapisala, se je vprašanje, ali je vzgoja otrok na Hrvaškem res drugačna, izkazalo za resnično, predvsem zaradi povsem drugačnega načina življenja.
Več časa na prostem in več svobode za otroke
Index povzema, da je družina po selitvi bistveno spremenila dnevno rutino. Jutranji sprehodi, kolesarjenje in plavanje v morju so postali del vsakdana, česar si v Minnesoti zaradi vremenskih razmer niso mogli privoščiti v enakem obsegu. Andrea izpostavlja tudi, da imata sinova zdaj bistveno več svobode, saj se je v ZDA pogosto počutila negotovo.
Andrea ob tem poudarja, da otroka zdaj odraščata obkrožena z naravo, morjem, oljkami in parki, življenje na Hrvaškem pa je po njenih besedah bistveno mirnejše kot v ZDA, kjer je bil vsakdan podrejen nenehnemu hitenju od ene obveznosti do druge.
Selitev je vplivala tudi na družinsko dinamiko
Mož, ki se je prej vsak dan po eno uro vozil v službo in pogosto potoval, si zdaj vzame več časa za skupne večerje, sprehode in spontane izlete. Kot zaključuje Andrea, selitev ni bila le menjava naslova, temveč poskus, da otrokoma zagotovita otroštvo, kakršnega so si vedno želeli.