Nogometaši Maribora so se v prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov z moldavsko ekipo Šerif Tiraspol razšli z nedoločenim izidom 0:0. Povratna tekma bo 26. julija v Moldaviji.

V prvem kvalifikacijskem krogu lige prvakov je Maribor izločil beloruski Šahtar iz Soligorska.

Od prve minute je Radovan Karanović na igrišče postavil Aleksa Pihlerja, ki je nadomestil Makoumbouja namesto poškodovanega Božića pa Danijela Šturma.

20. 7. 2022 Maribor, Ljudski vrt.
Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog, prva tekma

NK Maribor – FC Sheriff Tiraspol 0:0 (0:0)

NK MARIBOR: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Pihler (67′ Antolin), Repas, Žugelj (82′ Guerrico), Šturm (82′ Kronaveter), Brnić, Baturina. Klop: Zalokar, Pridgar, Šoštarič Karić, Uskoković, Koderman, Maher, Antolin, Božičković, Guerrico, Kronaveter, Sirk, Vipotnik. Trener: Radovan Karanović.

FC SHERIFF TIRASPOL: Abalora, Guedes Borges. Kiki, Radeljić, Kipozzo, Lushkaja, Kyabou, Badolo, Pernambuco, Yansane (65′ Tejan), Rasheed (77′ Ouattara). Klop: Celeadnic, Pascenco, Petro, Crespo Da Silva, Ouattara, Tejan, Cojocari, Evangelou, Ambri. Trener: Stjepan Tomas.

Pomembni trenutki tekme:
13′ nevaren poskus gostov, močno je streljal Lushkja, odlična obramba Bergsena
17′ Sheriff je nevarnejši, tokrat iz prostega strela, a še enkrat prepričljivo vratar Maribora
38′ prva priložnost za Maribor, v okvir vrat je ciljal Roko Baturina

46′ brez sprememb v obeh moštvih
50′ velika priložnost za goste, po kotu je s 5 metrov z glavo streljal Radeljić, na srečo mimo leve vratnice
52′ Sheriff je bil blizu zadetka, najprej dvakrat na pravem mestu Bergsen, nato je še poskus Rasheeda blokiral Watson
67′ prva menjava pri Mariboru, iz igre odhaja Pihler, namesto njega prihaja na igrišče Antolin
72′ še enkrat na pravem mestu Bergsen, tokrat je ob podaji pred gol izbil žogo pred Tejanom, ki je bil v obetavni situaciji
78′ obetavna akcija Maribora, vendar slab predložek Brnića.
81′ dvojna menjava pri Vijoličastih, iz igre odhajata Šturm in Žugelj, v igro sta prišla Kronaveter in Guerrico.

Konec tekme. Bleda predstava Maribora, še posebej v drugem delu tekme.

Zmagovalec slovensko-moldavskega obračuna se bo v tretjem krogu lige prvakov pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki – Viktoria Plzen.