V športni dvorani v Dupleku bo to soboto, 12. novembra, od 9.30 dalje potekal 21. mednarodni turnir Občine Duplek v judu in 3. memorial Milana Danka. Milan Danko je bil, skupaj s starši otrok, ki so obiskovali vadbo juda pod okriljem podružnice Judo kluba Branik Broker Maribor, eden izmed pobudnikov za ustanovitev Judo kluba Duplek. Najprej je začel z redno vadbo juda na Osnovni šoli Spodnji Duplek, kasneje na Osnovni šoli Korena. Ker je bilo vedno več otrok vpisanih v podružnice v Dupleku in Koreni, se je poleti leta 2000 ista skupina ljudi odločila za ustanovitev Judo kluba Duplek, ki je uradno zaživel 1. januarja leta 2001 in deluje še danes. Danko je v klubu sprva deloval kot trener, kasneje kot njegov dolgoletni predsednik oziroma podpredsednik. Že ob ustanovitvi kluba si je zadal nalogo, da mlade, doma vzgojene judoiste vzgoji v uspešne tekmovalce, in to ne samo v mlajših starostnih skupinah, temveč tudi v kadetski in kasneje tudi v mladinski in članski konkurenci. Njegova pot se je končala v torek, 23. maja 2017, v klubu pa njegovo delo nadaljujejo po najboljših močeh.

“Tekmovanje njemu v spomin se nam je zdelo spoštljivo in najmanj, kar lahko naredimo za človeka, ki je pomagal pri vzgoji v uspešne ljudi mnogim generacijam,” so ob tem zapisali v dupleškem judo klubu.

Pričakujejo 200 tekmovalcev iz petih držav

V soboto v Dupleku pričakujejo okrog 200 tekmovalcev iz petih držav (Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Italija, Avstrija). Barve Judo kluba Duplek bodo zastopali vsi, ki lahko tekmujejo v starostnih kategorijah U18, U14, U12 in U10, skupaj je to okrog 20 tekmovalcev. Na lanskem turnirju so bili uspešni Nina Auda, Niko Grajfoner, Nike Taja Peček in nekateri mlajši, ki so osvojili medalje. “Teh letos pričakujemo veliko več, tudi zaradi večje možnosti nastopanja ob ukinitvi covid ukrepov.”

Letos velja, kot še pravijo v Judo klubu Duplek, omeniti Staša Kokotoviča, ki je pri članih na državnem prvenstvu osvojil 2. mesto in postal državni članski podprvak. Dve medalji z državnih prvenstev sta letos osvojila še Niko Grajfoner, 2.mesto (tekmoval je za osnovnošolce) in Tilen Mulec, 3.mesto (za dijake) na državnem šolskem prvenstvu. Pred dobrim tednom pa je uspešno 9. mesto osvojil Tilen Mulec v konkurenci kadetov U18 na evropskem pokalu v Kopru, ki je odločna popotnica za naslednje leto, ko bo kot zadnje leto nastopal v tej starostni kategoriji.

V dupleškem judo klubu imajo trenutno okrog 100 otrok, ki obiskujejo treninge; od skupine najmlajših (vrtec) do članov. Največ otrok je do starostne kategorije U14. “Klub obstaja od leta 2000, kar pomeni, da delujemo 22 let. V tem času smo osvojili ogromno zavidljivih rezultatov tako na državnem kot tudi na mednarodnem nivoju.”