Včeraj, 13. oktobra je v Mariboru potekala tradicionalna prireditev Gremo na prvi rok. Organizator, Študentski svet Univerze v Mariboru je mnenja, da s tem tradicionalnim druženjem ob dobri glasbi, dobijo študenti večjo motivacijo za nadaljnje opravljanje študijskih obveznosti.
Za “nor” zaključek poskrbeli Kingstoni
Skupina Earth Shock je ogrela množico. Predstavili so se z nekaj priredbami, pa tudi s svojimi avtorskimi pesmimi.  Za njimi so oder zavzeli fantje iz skupine Nude, ki je ena koncertno najdejavnejših slovenskih glasbenih pop-rock skupin  v Sloveniji. Kmalu po polnoči je množico obnorela Big Foot Mama, ki je zapela prav vse svoje največje hite. Letošnji prvi  rok se je zaključil pozitivno – z vedno nasmejanimi, veselimi, karizmatičnimi in sproščenimi Kingstoni.

»Gremo na prvi rok je uspel! Karte smo razprodali zelo hitro, povpraševanje je bilo veliko in žal mi je za vse tiste, ki  svoje vstopnice niso dobili. Skupaj smo se zabavali, družili in spoznavali. Veselo in z dvignjeno glavo gremo v študijsko  leto novim ciljem in izzivom naproti. Srečno vsem,« je dejala Maja Žibert, v.d. prorektorica za študijska vprašanja UM.
Pozabili niso niti na humanitarnost. Celoten izkupiček od prodaje vstopnic namenjen študentom, ki so odlični, kljub težkim socialnim razmeram.
Organizator, Študentski svet Univerze v Maribor, poskrbel tudi za humanitarno noto. Celoten izkupiček od vstopnic je namreč  namenjen za humanitarno akcijo »Študenti za študente«, s katero bomo finančno podprli uspešne študente naše univerze, ki akademsko  odličnost dosegajo kljub težkim socialnim okoliščinam.
Ob tem je Špela Mlakar, predsednica stalne delovne komisije za socialne zadeve ŠS UM dejala: »Študenti so ponovno dokazali, da se znajo odlično zabavati. Dvorana je bila razprodana in z zbranim denarjem od prodanih vstopnic,  bomo več kot uspešno lahko do konca izpeljali našo akcijo “Študenti za študente” ter razveselili pridne študente, ki kljub oteženemu  socialnemu statusu uspešno premagujejo prepreke na njihovi študijski poti in dosegajo lepe učne rezultate.  Želimo si, da novica o razpisu doseže čim več študentov in da jim z enkratno denarno pomočjo obarvamo študijske dni.«