Poročali smo o majhni sovici, ki jo je včeraj bilo moč opaziti v mariborskem Mestnem parku v krošnji magnolije, katere okolico so zavarovali, da živalice obiskovalci parka ne bi motili. V jutranjih urah so jo napadle vrane, zdaj se za njeno življenje borijo pri Veterini Golob.
Tako hudo poškodovana, da te ob pogledu nanjo zaboli
"Danes zjutraj ob 8. uri je v našo ambulanto prispela lesna sova. Majhna. Premočena. Blatna. Umazana. In tako hudo poškodovana, da te ob pogledu nanjo zaboli," so pri Veterini Golob zapisali v ganljivi objavi. "Včeraj je mladič še sedel na krošnji, v bližini svoje mame. Ljudje so zavarovali prostor in pazili, da je bil na varnem. Vse je dajalo upanje, da bo zmogel. Potem pa je zjutraj prišel napad vran," so pojasnili.
[[image_2_article_87581]]
O napadu na sovo jih je obvestila Jasmina, ki je sovico tudi pripeljala k njim.
"Ko je sova prišla k nam, ni šlo več za navaden sprejem. Šlo je za izredno kritično stanje," zapisujejo. Utrpela je obsežne poškodbe kože, bila pa je popolnoma umazana od blata, popolnoma izčrpana ter povsem oslabela. K njej so pri Veterini Golob pristopili izjemno nežno, dali so ji sredstva proti bolečini in terapijo proti šoku, nato še antibiotik. Ročno so jo začeli hraniti z recovery hrano, obogateno z vitamini in minerali — vsakih 20 minut po 2 mililitra. "Tako se včasih rešuje življenje," so pojasnili v zapisu.
Tudi divja žival si zasluži, da se nekdo bori zanjo do konca
Ubogi sovici so tudi oskrbeli rane ter jo umili. "Danes se za to sovo borimo z vsem, kar znamo. Z znanjem. Z zdravili. S toploto. S hranjenjem na 20 minut. Z oskrbo ran. In s srcem, ki ob takšnih prizorih nikoli ne ostane trdo," so zapisali.
Za poškodovano sovo ter druge prostoživeče živali, ki prihajajo k njim, zbirajo tudi donacije preko njihove spletne strani ali z SMS-om DIVJINA5 ali DIVJINA10 na 1919.
"Ker včasih o enem življenju odločajo minute. In ker si tudi divja žival zasluži, da se nekdo bori zanjo do konca," zaključujejo zapis.
[[image_1_article_87581]]
