V okviru nedavnega športnega vikenda so v Kungoti nagradili najboljše športnike. Priznanja so podelili ekipam in posameznikom, ki so v lanskem letu dosegli odlične oziroma vrhunske rezultate.

Nagrado športnik leta 2022 je iz rok županje Občine Kungota Tamare Šnofl in ultramaratonskega kolesarja Davida Rihtariča, domačina iz Kungote, prejel Maj Kondrič, ki je lansko leto na državnem prvenstvu v gimnastiki osvojil prvi mesti v preskoku in na konju z ročaji, drugo mesto v mnogoboju in tretje mesto na bradlji.

Za gimnastiko so ga navdušili starši, učitelj športne vzgoje pa je v njem prepoznal potencial

16-letni Maj prihaja iz Svečine in obiskuje 2. letnik srednje prometne šole, smer tehnik elektronskih komunikacij. Pravi, da ga je že kot majhnega otroka veselilo plezanje po igralih, skakanje po trampolinih in telovadba nasploh. “Za gimnastiko so me navdušili starši, ker so me vpisali k rekreativni skupini ŠD Center Maribor, in sosed, učitelj športne vzgoje, ki je že zelo hitro opozoril na moje veščine. Iz rekreativne skupine sem s pomočjo sedanjega trenerja Aljaža Vogrinca nadaljeval v tekmovalno in nato še v mednarodno skupino. Z gimnastiko se ukvarjam devet let.” V tem obdobju trenira šestkrat na teden po tri ure in pol in dvakrat zjutraj pred poukom.

Ob prej omenjenih uspehih na lanskem državnem prvenstvu se lahko Maj pohvali še s 5. mestom v mnogoboju na balkanskem prvenstvu v Istanbulu ter 4. mestom v mnogoboju na mladinskem tekmovanju na Češkem. Sodeloval je tudi na OFEM-u, Olimpijskem festivalu evropske mladine v Mariboru.

Maj nam je še povedal, da mu priznanje športnika leta pomeni zelo veliko, saj je to velika motivacija za nadaljnje delo. Pred njim je več mladinsko reprezentančnih tekem, in sicer: Grand Prix 2023 v Brnu, Future Cup v Linzu in EP in MEP v Riminiju. Udeležil se bo tudi domačega Šalamonovega pokala in tekem v okviru Pokala Slovenije. Ob koncu pogovora dodaja: “Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil Občini Kungota za nagrado in vsem mojim profesorjem, ki razumejo mojo športno pot.”

Še ostali nagrajeni športniki

Na športnem vikendu v Kungoti so sicer nagradili  še ostale odlične športnike. Med ekipami so priznanje podelili Strelskemu društvu Svečina. To je bilo v točkovanju uvrstitev društev na uradnih tekmovanjih Strelske zveze Slovenije uvrščeno najvišje, na 23. mesto med 113 članicami zveze. Posamezno so imeli po točkovanju najvišje uvrščenega člana na 18. mestu in starejšega dečka na 3. mestu. Priznanje je prejel tudi Badminton klub Kungota. Njihovi fantje in dekleta so v letu 2022 dosegli več odmevnih rezultatov. Na državnem prvenstvu do 13 let so osvojili 3. mesto v moških dvojicah in 3. mesto v mešanih dvojicah. S 3. tretjim mestom v ženskih dvojicah so se vrnili z državnega prvenstva do 19 let, na državnem prvenstvu do 17 let so usvojili 3. mesto v ženskih dvojicah in 3. mesto v mešanih dvojicah. Poleg tega je badminton klub na državnem prvenstvu do 19 let dosegel 1. mesto posamezno in 2. mesto v mešanih dvojicah. Na Forza Konex open turnirju 2022 so dosegli 1. mesto v kategoriji moške dvojice do 14 let in 2. mesto posamezno v kategoriji U16.

Prejemniki priznanj za odlične športne dosežke v letu 2022. Špela Vičar je tekmovala z zračno puško na razdalji 10 metrov  na državnem nivoju v konkurenci mladink. Na regijskem prvenstvu je osvojila 2 mesto. Prav tako je tekmovala v članski ekipi v II. državni ligi zračna puška sever, regijski ligi zračna puška 10 metrov in regijski ligi serijska zračna puška 10 metrov ter s svojimi rezultati pripomogla k dobri uvrstitvi ekipe. Uroš Maleš je tekmovalec discipline pištola. Trenira in tekmuje z zračno pištolo na 10 metrov ter pištolo in revolverjem velikega kalibra na 25 metrov. Z zračno pištolo je tekmoval v II. državni ligi sever, v kateri je ekipa osvojila 1. mesto. Tekmoval je na regijskem prvenstvu člani pištola 10 metrov in z ekipo osvojil 3. mesto. Na državnem prvenstvu člani pištola je z ekipo osvojil 10. mesto.

Še priznanja in pokali za vrhunske dosežke v letu 2002. Tjaša Magdič je v cheerleadingu v letu 2022 na tekmovanju Ljubljana open osvojila dvakrat 1. mesto. Na Državnem prvenstvu CZS 2022 je osvojila 1. in 2. mesto, ma mednarodnem tekmovanju International Cheer Masters 2022 pa 2. mesto. Jaka Bračko je v letu 2022 osvojil naslov državnega prvaka v standardnih plesih, v latinsko ameriških plesih in v kombinaciji. Na mednarodnem tekmovanju Zagreb Grand Prix je osvojil 1. mesto. Gaj Gorza je v letu 2022 osvojil naziv državnega prvaka v BMX Racu, kategorija 17+ in državnega prvaka v pumptracku – kategorija elit. V skupnem seštevku evropskega pokala v BMX RACU je osvojil 8. mesto, v skupnem seštevku slovenskega pokala v BMX Racu pa 1. mesto.