Ta vikend bo Duplek gostil državno prvenstvo članic in članov v judo, poleg tega pa bo potekalo še pasovno in odprto veteransko prvenstvo, na katerem lahko nastopajo tudi tujci. Organizator tekmovanj je Judo zveza Slovenije v sodelovanju z Judo klubom Duplek.
Najprej državno prvenstvo za člane in članice
Na tatamije bodo to soboto, 6. junija, stopile najboljše slovenske judoistke in judoisti, ki se bodo pomerili za naslove državnih prvakinj in prvakov. "Ob 10. uri se začne državno prvenstvo za člane in članice. Tekmovanje bo odprl dupleški župan Mitja Horvat. Okrog 13. ure sledi pasovno prvenstvo, okoli 16. ure pa še veteransko prvenstvo," nam je povedala Kristina Vršič, podpredsednica dupleškega kluba, ki bo ta konec tedna tudi sama stopila na tatami.
"Vabimo vse ljubitelje športa in juda, da pridejo v dvorano navijat za tekmovalce."
Domači klub z 12 tekmovalci
V Dupleku v soboto pričakujejo približno 200 tekmovalcev iz vse Slovenije, deloma tudi iz tujine. Domači klub bo sodeloval z 12 tekmovalci v vseh treh prvenstvih, največ jih bo v pasovnem. "Gre za tekmovanje članov, namenjeno judoistom, ki še nimajo črnega pasu. Tekmujejo po posameznih stopnjah oziroma pasovih. Na primer, tekmovalec z rumenim pasom lahko z uspešnimi nastopi napreduje proti naslednji stopnji in pridobi višji pas. Tekmuje proti nasprotnikom z enako stopnjo pasu."
Delajo zelo dobro
Zanimalo nas je še, kako uspešen je trenutno Judo klub Duplek. Kristina Vršič pravi, da delajo zelo dobro: "Imamo veliko otrok, dosegamo dobre rezultate na državnem in mednarodnem nivoju. Trudimo se kakovostno delati s športniki in jih čim dlje zadržati v našem okolju. To je tudi cilj našega strokovnega dela in trenerjev."
