40-letni zdravnik paliativne oskrbe je obtožen, da je med septembrom 2021 in julijem 2024 umoril skupno 15 pacientov - 12 žensk in tri moške. Žrtvam, starim med 25 in 87 let, naj bi vbrizgal "smrtonosno mešanico različnih zdravil". Tožilci menijo tudi, da je v nekaterih primerih podtaknil požare, da bi prikril svoja dejanja. Državni tožilci vzporedno s tem sojenjem preiskujejo še na desetine drugih sumljivih primerov.
Štiriinpetdeset dni po začetku sojenja julija 2025 je zdravnik v četrtek v 30-minutni izjavi priznal 12 umorov. "Šele zdaj lahko razložim svoja dejanja in sprejmem odgovornost za to, kar sem storil," je dejal pred sodiščem. "Opravičujem se za veliko trpljenje, ki sem ga povzročil," je dodal zdravnik, ko se je obrnil na sorodnike žrtev, pa tudi na svojo družino in sodelavce.
"Moralno dejanje, storjeno z napačnimi sredstvi"
Pred nekaj tedni je sodišče poslušalo posnetke telefonskih pogovorov med zdravnikom in njegovo ženo iz zapora, v katerih je že nakazal priznanje. V pogovorih je obtoženi ženi dejal, da ni morilec, ampak je svoja dejanja opisal kot "moralno dejanje, storjeno z napačnimi sredstvi", katerega namen je bil rešiti paciente pred "trpljenjem in nemočjo". Na sodišču je zdravnik pojasnil, da ne govori le zaradi "neizpodbitnih dokazov" proti njemu, temveč zaradi osebnega soočenja samega s seboj v zadnjih nekaj mesecih. Domneva se, da je zdravnik kazniva dejanja storil med delom v berlinski paliativni službi, poroča Index.
