Po tragični smrti 12-letnice v Nemčiji je krajevna skupnost v šoku in brez besed. Potem, ko sta Lusio ubili vrstnici, zahtevajo številni odgovore in si želijo spremembo zakonodaje.

Javnost zahteva spremembo zakonodaje

Nemčijo še danes pretresa grozljiva smrt 12-letnice, ki sta jo ubili njeni vrstnici, ki sta krivdo tudi priznali, a za svoje dejanje ne bosta kazensko odgovarjali, saj sta premladi.

12- in 13- letnica sta svojo žrtev 32-krat zabodli.

Meja kazenske odgovornosti je v Nemčiji 14 let. A zdaj javnost zahteva, da se ta meja zniža in da bodo storilci tovrstnih hudih kaznivih dejanj strogo kaznovani, poročajo nemški mediji. Nemški pravosodni minister Marco Buschmann je glede teh idej skeptičen, saj bi zaradi enega primera spreminjali zakonodajo: “Tako resni zločini ne morejo ostati neopaženi. A vsako razpravo o prilagoditvah kazenskega prava je treba voditi hladne glave. Otrok, mlajših od 14 let, se ne preganja”.

Günter Krings, predstavnik za pravno politiko poslanske skupine CDU/CSU pa je drugačnega mnenja: “Tudi 12- in 13-letniki vedo, da ni dovoljeno ubijati. Zato moramo imeti razpravo o znižanju starosti za kazensko odgovornost”.

Slovo tudi na srednji šoli

V slovo umorjenemu dekletu se je odvila spominski slovesnosti v evangeličanski cerkvi. “Ni besed za razumevanje nerazumljivega. Za nas se je svet ustavil,” so dejali njeni starši. Ob tem so prosili skupnost za zasebnost, saj želijo svojo hčer pokopati v miru.

Prijatelji in družina lahko z zapisi v žalno knjigo poslovijo od Luise.

Od 12-letnice se bodo poslovili tudi v njeni srednji šoli, kjer bodo prihodnji teden pripravili avditorij.

Sta družini osumljenk preveč varovani?

Družini osumljenk sta medtem zapustili mesto. Pristojni so obema družinama priskrbeli nastanitev. Prav to je v javnosti močno odmevalo, saj prevladuje prepričanje, da sta osumljenki in njeni družini preveč zaščiteni. Med drugim se je državni tožilec odločil, da ne bo posredoval nobenih informacij o zločinu in motivu, kljub temu, da sta dekleti priznali.

“Ne moremo iti čez zakonske meje, ki so nam postavljene, samo zato, ker prebivalci mislijo, da imajo pravico poznati vsa ozadja. V tako posebnem primeru je torej treba priznati, da se vse informacije ne delijo z javnostjo,” je pojasnil državni tožilec.