Dogodki

Kultura

GUGALNIK IDEJ: ODLOŽENO V DEPOJU POHIŠTVA

GUGALNIK IDEJ: ODLOŽENO V DEPOJU POHIŠTVA

Odprtje občasne razstave v Kinu Partizan.

V petek, 9. maja 2025, ob 18.00 vabimo v Kino Partizan v Mariboru na odprtje umetniškega projekta Rudija Urana, ki s pomočjo fotografije, videa in baleta raziskuje naš odnos do predmetov kulturne dediščine.

Projekt je del muzejske platforme Gugalnik idej, ki vabi umetnike k dialogu z dediščino. Tokrat postavlja v ospredje vprašanje: ali lahko do stvari razvijemo intimen, čustven odnos – ne le spoštovanje?

V ambientu depoja pohištva Pokrajinskega muzeja Maribor, umeščenega v nekdanji Kino Partizan, bo na ogled posebna fotografska postavitev, kjer se med muzejske predmete »odloži« telo balerine.

Z igro svetlobe in kontrastov med živim in neživim projekt odpira nova vprašanja o empatiji, spominu in zgodovini. Dogodek bo pospremila video projekcija in pogovor z avtorjem.

Razstava bo na ogled do 19. septembra 2025, in sicer vsak torek do sobote od 10.00 do 18.00. Ob nedeljah, ponedeljkih in praznikih je zaprto.

Več informacij: