V Mladinskem informacijsko-svetovalnem centru Infopeka, Pekarna Magdalenske mreže, trenutno poteka tradicionalni Cikel izobraževanj za uspešno delo in življenje z mladimi, ki predstavlja pet različnih izobraževalnih vsebin v obliki predavanj ali delavnic, namenjen pa je mladinskim delavcem, učiteljem, pedagogom, socialnim delavcem, staršem, mladim in nenazadnje tudi ostali zainteresirani javnosti. Letošnja rdeča nit cikla je preprečevanje diskriminacije in sovražnega govora.
Delavnica bo obravnavala problematiko nasilja med mladimi, kako se kot pedagog ali mladinski delavec odzvati v primeru medvrstniškega nasilja, kako mlade spodbujati k čim bolj konstruktivnemu reševanju konfliktov.
Naslednja delavnica v sklopu cikla bo potekala v petek, 24. 10. 2014, ob 10. uri dopoldne. Delavnica nosi naslov Nenasilna komunikacija in reševanje konfliktov, obravnavala pa bo problematiko nasilja med mladimi, kako se kot pedagog ali mladinski delavec odzvati v primeru medvrstniškega nasilja, kako mlade spodbujati k čim bolj konstruktivnemu reševanju konfliktov ipd.
Nasilje ni nikomur neznano in tuje. Vsi smo ga že kdaj doživeli in vsi smo ga že kdaj povzročili. Nevarno je, če nasilja ne prepoznamo, če ga opravičujemo, minimaliziramo, predvsem pa je nevarno, če se ne odločimo, da bomo spremenili svoje nasilno vedenje.
Delavnico bo izvajalo Društvo za nenasilno komunikacijo
Delavnico bo izvajalo Društvo za nenasilno komunikacijo, ki se ukvarja s preprečevanjem nasilja v družbi in širjenjem principov nenasilne komunikacije. Je prva nevladna organizacija, ki je začela s programom svetovalne pomoči osebam, ki povzročajo nasilje. Njihov namen je problem nasilja reševati celostno, ga preprečevati ter lajšati njegove posledice s programi za osebe, ki nasilje doživljajo. Sodelujejo v Strokovnem svetu za problematiko nasilja pri Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve in v številnih drugih skupinah, ki sodelujejo pri izpopolnjevanju obstoječe zakonodaje in ponudbe storitev na področju preprečevanja nasilja.
Lokalno