Na letošnjem svetovnem prvenstvu med 11. in 29. januarjem bo nastopilo 32 reprezentanc. Naslov svetovnega prvaka bo branila Danska, ki je pred dvema letoma v Egiptu po zmagi nad Švedsko osvojila svoj drugi naslov v nizu. Na dosedanjih turnirjih je bila najbolj uspešna Francija s šestimi zmagoslavji.
Na letošnjem mundialu je krog favoritov zelo širok. Največ možnosti za zmago imajo Danska, Francija, Švedska, Norveška, Španija, Islandija in Nemčija, od neevropskih reprezentanc pa Egipt.
Zmagovita reprezentanca na letošnjem mundialu si bo izborila nastop na poletnih olimpijskih igrah v Parizu 2024. Na največje športne igre na svetu se je že uvrstila gostiteljica Francija.
Poljski del turnirja bodo gostili Krakov, Katovice, Gdansk in Plock, švedski del pa Stockholm, Göteborg, Kristianstad, Jönköping in Malmö. Glavni del tekmovanja bo v Krakovu, Katovicah, Malmöju in Göteborgu, četrtfinalni obračuni pa v Gdansku in Stockholmu, švedska prestolnica bo gostila tudi najbolj prestižne tekme.
V Krakovu in Katovicah bo v prvem delu zaključnega turnirja dvojni program. Krakov bo gostil skupino A (Španija, Črna gora, Čile in Iran) in skupino F (Norveška, Severna Makedonija, Argentina in Nizozemska), Katovice pa skupino B (Francija, Poljska, Slovenija in Savdska Arabija) in skupino E (Nemčija, Katar, Srbija in Alžirija).
V Göteborgu bo igrala skupina C (Švedska, Brazilija, Zelenortski otoki in Urugvaj), v Kristianstadu skupina D (Islandija, Portugalska, Madžarska in Južna Koreja), v Jönköpingu skupina G (Egipt, Hrvaška, Maroko in ZDA), v Malmöju pa skupina H (Danska, Belgija, Bahrajn in Tunizija).
Po tri najboljše izbrane vrste iz vseh osmih skupin se bodo uvrstile v glavni del tekmovanja, zadnjeuvrščene pa nato v Plocku čakajo tekme v tako imenovanem predsedniškem pokalu za razvrstitev od 25. do 32. mesta. V glavnem delu tekmovanja se križajo skupini A in B, C in D, E in F ter G in H, po dve najboljši reprezentanci iz vseh štirih skupine drugega dela pa se bodo nato uvrstile v četrtfinale.
STA