Od konca avgusta do konca lanskega leta je bilo opravljenih 11.822 delovnih ur v okviru začasnega in občasnega dela, 186.874 delovnih ur pa so opravili študentje in dijaki, je minister odgovoril na pisno poslansko vprašanje Andreja Rajha iz SAB, ki je želel izvedeti več o prizadevanjih za boljše stanje v domovih za starejše. Z delom je po ministrovih besedah začela tudi delovna skupina za kadrovske standarde in normative v sklopu domov za starejše in posebnih socialnovarstvenih zavodov, ki bo pripravila predlog za spremembo kadrovskega normativa. Na področju investicij v infrastrukturo domov je omenil že zaključeni javni razpis za sofinanciranje vlaganj v infrastrukturo, namenjen izvajanju dnevnih oblik varstva in začasnih namestitev za starejše, najkasneje do konca leta 2022 pa bo zagotovljenih skupno 29 novih enot.
Zagotovljenih 15 milijonov evrov letno za vlaganje v domove za starejše
V proračunu za leti 2021 in 2022 je zagotovljenih 15 milijonov evrov letno za vlaganje v domove za starejše, za izboljšanje bivalnega standarda v domovih pa bodo uporabili tudi sredstva iz REACT-EU. Poleg tega je vlada v protikoronski zakonodaji določila, da se praktično vsi ukrepi domov za blaženje epidemije covida-19 financirajo iz državnega proračuna.
V enotnem modulu za pregled prošenj in prostih mest v domovih in posebnih socialnovarstvenih zavodih, ki ga vodi Skupnost socialnih zavodov Slovenije, je bilo konec januarja skupno 13.125 prošenj.
V enotnem modulu za pregled prošenj in prostih mest v domovih in posebnih socialnovarstvenih zavodih, ki ga vodi Skupnost socialnih zavodov Slovenije, je bilo konec januarja skupno 13.125 prošenj. Med njimi pa so ne le aktualne, ampak tudi poslane na zalogo, je še odgovoril minister
STA