Finančna uprava RS (Furs) teden dni pred iztekom veljavnosti turističnih bonov in bonov 21 beleži veliko povpraševanja upravičencev o stanju bonov. To je sicer mogoče preveriti prek mobilne aplikacije eDavki, na voljo pa je tudi Fursov klicni center, kjer pa te dni beležijo naval klicev, so danes sporočili iz Fursa.

83 odstotkov klicev za stanje bona

V klicnem centru na telefonski številki 08 200 1005 beležijo izrazito povečanje števila klicev. To se povečuje že ves mesec, v zadnjem tednu pa gre za trikratno povečanje števila klicev v primerjavi z začetkom meseca. Čeprav so na Fursu za zagotovitev boljše odzivnosti v klicni center prerazporedili dodatne uslužbence, je čakalni čas še vedno izrazito podaljšan.

Turistične bone in bone 21 je sicer mogoče unovčiti vse do prihodnjega četrtka.

Iz analize klicev klicnega centra v juniju so na Fursu ugotovili, da kar v 83 odstotkih klicev zavezance zanima samo stanje bona. Na finančni upravi upravičencev bonov pozivajo, da za preverjanje stanja bona uporabijo aplikacijo eDavki.

Toliko bonov smo izkoristili

Od začetka unovčevanja turističnih bonov, od 19. junija 2020 pa do 22. maja letos, je turistični bon unovčilo 1,65 milijona različnih upravičencev. Niso pa vsi porabili celotne vrednosti svojega bona, saj jih je bilo do 19. junija letos unovčenih za 287,19 milijona evrov, kar je 80,4 odstotkov od zneska potencialno vseh unovčenih bonov, kažejo podatki Fursa. Na voljo je bilo tako še za okoli 69,66 milijona evrov turističnih bonov.

Bone 21 , ki so kot dodatna oblika pomoči prebivalcem na voljo od 16. julija lani, je do 22. maja unovčilo 1,57 milijona upravičencev. Do 19. junija letos je bilo unovčenih za 146,45 milijona evrov bonov. Skupna vrednost vseh bonov 21 je okoli 187 milijonov evrov, kar pomeni, da je bilo doslej izkoriščene okoli 78,4 odstotka njihove vrednosti. Teh bonov je bilo tako na voljo še za 40,33 milijona evrov.

STA