V centru mesta (na Slomškovem in Glavnem trgu ter pri TIC-u) je Snaga včeraj namestila tri nove zbiralnice, pogosto jih imenujemo tudi ekološki otoki, kjer ločeno zbiramo odpadno embalažo, odpadno steklo in odpadni papir. Oblika posod se razlikuje od doslej nameščenih zbiralnic v Mariboru in občinah.
Modra barva za odpadni papir je evropsko predpisana barva za to vrsto odpadkov in vse države članice EU jo morajo uvesti do leta 2020. Tako bodo posode z modrim pokrovom postopoma zamenjale tiste z rdečim, ki so bile doslej namenjene zbiranju odpadnega papirja.
Z njimi hkrati Snaga uvaja modro barvo za posode, namenjene zbiranju odpadnega papirja. Modra barva za odpadni papir je evropsko predpisana barva za to vrsto odpadkov in vse države članice EU jo morajo uvesti do leta 2020. Tako bodo posode z modrim pokrovom postopoma zamenjale tiste z rdečim, ki so bile doslej namenjene zbiranju odpadnega papirja.
Ena zbiralnico na vsakih 106 prebivalcev 
V Snagi skrbijo za 1.438 zbiralnic, večina je postavljena v Mestni občini Maribor. To pomeni, da zagotavljajo eno zbiralnico na vsakih 106 prebivalcev, s čimer presegajo predpisano količino zbiralnic za petkrat.
Žal opažajo, da vse več prebivalcev zbiralnice uporablja tudi za odlaganje ostalih mešanih komunalnih odpadkov, ki tja ne sodijo. Takšno ravnanje povečuje stroške vzdrževanja čistoče in praznjenja zbiralnic.
Trudijo se, da bi bile vse zgledno čiste in urejene ter da bi se v njih zares zbirali odpadki, ki so jim posode namenjene. Žal opažajo, da vse več prebivalcev zbiralnice uporablja tudi za odlaganje ostalih mešanih komunalnih odpadkov, ki tja ne sodijo. Takšno ravnanje povečuje stroške vzdrževanja čistoče in praznjenja zbiralnic. Zato si želijo, da bi vsi tudi odgovorno ravnali in na zbiralnicah odlagali zgolj embalažo, papir in steklo, saj bi to v prihodnosti zagotovo vodilo v nižanje cene ravnanja z odpadki na gospodinjstvo.
V kolikor opazite neustrezno odlaganje odpadkov o tem obvestite Snago na brezplačno številko Ekofon – 080 72 97.
Kaj sodi v posamezni zabojnik, lahko preverite na  novi spletni strani Snage  oz. mobilni aplikaciji. V kolikor opazite neustrezno odlaganje odpadkov na zbiralnicah prosimo, o tem obvestite Snago na brezplačno številko Ekofon – 080 72 97. Doprinos k lepšemu okolju lahko prispeva vsak, nenazadnje je naše okolje naša skupna odgovornost.
Pri Snagi si želijo, da ločeno zbiranje odpadkov našim uporabnikom ne bi predstavljalo zgolj nujnega zla, ki ga predpisuje zakonodaja, ampak da bi se zavedali, da z ločenim zbiranjem odpadkov neposredno prispevamo k manjšemu onesnaževanju površinskih in podzemnih vod, tal in zraka, zmanjšujemo emisije toplogrednih plinov in preprečimo tveganja za naše zdravje.