Če želi mariborska občina tudi letos pozimi na Mariborskem Pohorju zagotoviti smučarijo, potem se bodo morali odgovorni v mestu hitro lotiti priprav. Postoriti je potrebno ogromno, urediti smučišča, nabaviti opremo in predvsem zagotoviti denar.
»Občina že pripravlja program celovitega upravljanja Pohorja kot naravne gospodarske vrednote, prav tako pripravlja ustrezne pravne podlage, ki jih bo mestni svet obravnaval predvidoma na septembrski seji, za dolgoročno ureditev koncesij za javno službo prevoza potnikov z gondolo in za ostale žičniške naprave,« pravijo na mariborski občini.
Zaenkrat Marpromu le koncesija za gondolo
Mestni svetniki so namreč na majski seji potrdili odločitev županstva, da Marpromu koncesijo za vzpenjačo ter sedežnice in žičnice podaljšajo do konca tega leta. Poleg tega, da je takšna odločitev, ko bo koncesija potekla sredi sezone, že takrat zbudila negodovanje, Marprom še danes nima koncesije za upravljanje z žičnicami in sedežnicami. Na občini so sicer pojasnili, da so oba aneksa poslali na Marprom v podpis, je jasno zaenkrat jasno le to, da Marprom s koncesijo za gondolo razpolaga, medtem ko aneks za upravljanje sedežnic in žičnic nima podpisa. Po naših neuradnih podatkih zaradi tega, ker v ozadju ni zagotovljenega denarja.
Potrebno je najti skupen jezik z občino Ruše
A poleg samih koncesij pa so tu še številna vprašanja, ki jih bodo morali čim prej rešiti. Smučišča je potrebno pokositi in odpraviti posledice nalivov, hkrati je potrebno poiskati skupni jezik z občino Ruše, ki je lastnik zemljišč na areški strani. Nerešeno ostaja vprašanje lastništva snežnih topov. Nekaj jim je namreč še vedno v lasti Športnega centra Pohorje v stečaju in stečajni upravitelj jih bo prodajal na dražbi. Preostali so v lasti Nove ljubljanske banke in jih ima preko lizing pogodbe trenutno v posesti podjetje Nivis. Potrebno bo urediti vprašanja črpališč in zajetij, pa teptalnikov snega. Vprašanje je tudi, kdo bo kupil sedežnico Pisker, ki jo je država pustila v stečajni masi ŠC Pohorje, sedežnica Stolp je v delni lasti Nove Ljubjanske banke, do takšnih podrobnosti, kot so električne inštalacije na Pošteli, ki so v lasti GTC Kope v stečaju.
Lokalno