Vprašanja v zvezi z okoljskega vidika glede prihoda Magne v okolico Maribor niso redka. Pojavila so se ugibanja zakaj se Magna seli v Slovenijo in zakaj se niso odločili za širjenje na sedanji lokaciji v Gradcu.
Okoljski vidiki še niso razjasnjeni
Kot poroča vecer.com, nekateri okoljski vidiki še niso razjasnjeni, je pa za njih Thomas Pongratz iz referata za kvaliteto zraka uprave dežele Štajerske dejal, da je treba upoštevati avstrijski obrtni zakon, ki naj bi določal, da okolica ne sme biti zdravju škodljivo obremenjena. Poleg tega pa zakon določa tudi, da mora biti uporabljena najnovejša tehnologija, ki natančno predpisuje izpuste v okolje.
Onesnaženost čez dovoljeno mejo
Ozračje v Gradcu naj bi bilo že sedaj obremenjeno čez dovoljeno mejo in bi nova investicija s težavo pridobila dovoljenje.
»Naše izkušnje z Magno v Gradcu so, da ima zelo visoke okoljske standarde in se jih tudi drži. V zadnjih desetih letih nismo imeli zaradi Magne nobene pritožbe,« pa je za vecer.com dejal Wolfgang Götzhaber, vodja referata za zrak, kemijo, energijo in podnebje iz oddelka za okolje mesta Gradec in dodal, da naj bi Magna spoštovala vse predpisane omejitve pri izpustih v okolje.
Ob koncu sta Götzhaber in Pongartz dejala, da bodo lahko investicijo ocenili šele na podlagi konkretne vloge potencialnega investitorja, a te od Magne zaenkrat še niso prejeli.