S 1. oktobrom 2022 prične izvajanje storitev Pomoč družini na domu na območju Občine Ruše opravljati Javni zavod za dolgotrajno oskrbo RAST Ruše. Do danes,30. septembra 2022 je to storitev opravljalo podjetje SeneCura d.o.o.

S prenosom izvajanja javne službe Pomoč družini na domu RAST Ruše prevzema tudi vse zaposlene oskrbovalke, tako da za uporabnike ne bo nobene spremembe pri izvajanju storitev. O spremembi izvajalca storitve Pomoč družini na domu so bili uporabniki tudi že osebno obveščeni. “Cena opravljene ure storitve za vse uporabnike ostaja nespremenjena,” so sporočili z občine.

V zvezi z informacijami o storitvah se lahko občani obrnejo na pisarno Pomoč na domu, na Mariborski cesti 31v Rušah.

Pisarna je odprta:

  • Ponedeljek, torek in četrtek: od 7.00 do 15:30
  • Sreda: od 7.00 do 16:30
  • Petek: od 7.00 do 14.30

V okviru delovnega časa, nujnih primerih, vikendih in praznikih so za vse uporabnike dosegljivi na telefonskih številkah 031 764 169 (Irena Kukovec Stajan, vodja) ali

051 653 143 (Mirjana Cvetič, koordinatorka).

V okviru storitve je zagotovljena pomoč na domu in dolgotrajna oskrba

V okviru storitve, je občanom na voljo pomoč na domu, kar vključuje pomoč pri temeljnih dnevnih opravilih (pomoč pri oblačenju, slačenju, pomoč pri umivanju, hranjenju, opravljanju osnovnih življenjskih potreb, vzdrževanje in nega osebnih ortopedskih pripomočkov), gospodinjsko pomoč (prinašanja enega pripravljenega obroka ali nabava živil in priprava enega obroka hrane, pomivanje uporabljene posode, osnovno čiščenje bivalnega dela prostorov z odnašanjem smeti, postiljanje in osnovno vzdrževanje spalnega prostora) in pomoč pri ohranjanju socialnih stikov (vzpostavljanje socialne mreže z okoljem, s prostovoljci in s sorodstvom, spremljanje upravičenca pri opravljanju nujnih obveznosti, informiranje ustanov o stanju in potrebah upravičenca ter priprava upravičenca na institucionalno varstvo);

Prav tako je občanom na voljo dolgotrajna oskrba, ki pa vključuje socialno oskrbo (pomoč pri urejanju osebnih in upravno-pravnih zadev, udeležbi na dogodkih, izvajanju aktivnosti prostega časa, …) in po potrebi ter zdravstveno oskrbo (merjenje vitalnih funkcij, krvnega sladkorja, priprava, dajanje in nadzor nad jemanjem že predpisanih odmerkov zdravil v skladu z navodili zdravnika, spremljanje psihofizičnega stanja uporabnika, priprava in aplikacija zdravil … ).