Na Brdu pri Kranju je danes, 20. junija, potekala že 15 prireditev, pod pokroviteljstvom Mladinskega sveta Slovenije in predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja, izbora med najbolj predanimi prostovoljci. Po lanskoletni predanosti mladega Roka Černica je letos Maribor prejel prav posebno poznanje, in sicer kar priznanje za posebne dosežke.
“Projekt 30 dni za 30 srčnih dejanj je projekt, ki nas definira, ki je najbolj naš. Z njim poskušamo vračati decembru izgubljeno človečnost, toplino in bližino ter tako odvračamo od hladnega kapitalizma” je za Mariibor24.si povedala predsednica društva Humanitarček Ninna Kozorog in obenem povabila, da se decembra v projekt vključi še več ljudi. Več o projektu pa v spodnjem video posnetku.
Mariborčani znani po prostovojstvu
Seveda se je dogodka Naj prostovoljec udeležil tudi dobrodelnež Rok Černic, ki je za Maribor24.si povedal, da je bil tudi letos dogodek prostovoljec leta izjemen: “Tudi letošnje priznanje za prostovoljca mi pomeni veliko, čeprav je to samo list papirja, je izkušnja že to, da si nominiran in da nekdo opazi tvoje delo in doprinos k družbi ter prepoznavi mesta Maribor ter vseh občanov in občank. Letos bi rad čestital vsem mariborskim prostovoljcev kot tudi Ninni Kozorog, ki je z Društvom Humanitarček bila izbrana za Naj prostovoljski projekt 2016.”
Rok Černic doda še, da je letošnji dogodek predvsem izkoristil, da je pozdravil poznane ljudi ter podaril predsedniku Pahorju eno majhno pozornost, in sicer penino Marcosa Tavaresa, ga pozdravil ter z njim spregovoril nekaj besed: “Bil je izjemno prijazen ter me vprašal in pohvalil kako kaj projekti ter NK Mariboru čestital, da je spet prvak.”
Priznanja so podelili predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, minister za javno upravo Boris Koprivnikar, ministrica za izobraževanje znanost in šport dr. Maja Makovec Brenčič, državna sekretarka na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Martina Vuk ter predsednik Mladinskega sveta Slovenije Tin Kampl.
Ključno priznanje za kolektivno delo in naziv Naj prostovoljski projekt je prejel projekt Izmenjevalnica, ki ga izvaja Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Ljubljana.
V starostni skupini do 19 let je prejela naziv Naj prostovoljka Ajda Augustinovič iz Maribora na predlog Doma pod gorco, in sicer za samoiniciativno prostovoljstvo kljub rosni mladosti.
V starostni skupini 20-30 let je prejela naziv Naj prostovoljka Anita Merhar iz Ljubljane na predlog Društva SKAM – Skupnosti katoliške mladine, in sicer za izjemen spekter prostovoljstva, predvsem delo z mladimi.
V starostni skupini 20-30 let je prejel naziv Naj prostovoljec David Jan iz Ljubljane na predlog Slovenske filantropije.
V starostni skupini nad 30 let je prejela naziv Naj prostovoljka Dunja Gorenc iz Ljutomera na predlog Mladinskega centra Prlekije – združenja
V starostni skupini nad 30 let je prejel naziv Naj prostovoljec Klemen Dolenc iz Radovljice na predlog CUDV Radovljica.
Naziv Naj mladinski voditelj je prejel Primož Mekuč iz Kranja na predlog Zveze slovenskih katoliških skavtinj in skavtov, in sicer za izjemne dosežke pri vodenju lokalne mladinske enote.
Naj mladinski projekt je postal projekt Projekt Epruvetka na predlog Društva študentov medicine Maribor.
Priznanje za mednarodno prostovoljstvo je prejela Katja Ravnikar iz Komende na predlog Mladinskega informacijskega centra MIC.
Komisija, ki je odločala o Naj nazivih pa se je odločila podeliti še dve posebni priznanji.
Priznanje za posebne dosežke je prejela Kimberly Ren iz Ljubljane na predlog Doma starejših občanov Ljubljana Moste-Polje, in sicer za samostojno in samoiniciativno delo pri delu s stanovalci doma starejših občanov.
Priznanje za posebne dosežke je prejel projekt 30 dni za 30 srčnih dejanj, ki ga izvaja Društvo za promocijo humanitarne dejavnosti Humanitarček.