Delničarji Delavske hranilnice so v sredo na skupščini govorili tudi o nekaterih naložbah Delavske hranilnice v zadnjem času. Potem ko je Stegne že nedavno povedal, da je sklenil pogodbo o prodaji Aerodroma Maribor, ki upravlja z letališčem Edvarda Rusjana, a kupca ni želel razkriti, se je po pisanju Večera kot posrednik pri poslu delničarjem v sredo razkril tajvanski Kitajec David Pu.
Za letališče oddali ponudbo vredno od šest do sedem milijonov
Ta je povedal, da ima do tega trenutka že za 100.000 evrov delnic Delavske hranilnice ter da je hkrati oddal še od šest do sedem milijonov evrov vredno ponudbo za odkup stoodstotnega deleža v Aerodromu Maribor. Pu je lastnik podjetja Vinag International, po pisanju Večera pa naj bi bil povezan z azijsko-evropskim kapitalom, ki je znan iz zgodb o najemniku Vinaga Vinmarju, družbi Tam Europe in tudi o napovedani tovarni baterij.
Investitorji bi Maribor povezali s kitajskimi mesti
Pu je po pisanju Večera povedal, da še izvajajo skrbni pregled Aerodroma Maribora, ki nima sreče z oživljanjem prometa na letališču, in s hranilnico usklajujejo zadnje manjše podrobnosti. Maribor bi radi investitorji letalsko povezali z določenimi kitajskimi mesti, razvijali pa bi tako potniški kot tovorni promet.
Še največ nejasnosti je po Pujevih besedah trenutno, kaj bo z dolgoročno koncesijo za upravljanje letališča, prav tako pa računajo na pomoč in polno podporo tako Delavske hranilnice kot slovenske vlade. Pojasnil je še, da bi bilo treba za pristajanje letal na direktni liniji med Kitajsko in Mariborom letališko stezo na letališču treba podaljšati.
Letališče si je ogledal direktor in solastnik Vinmarja
Po poročanju Večera je bil pred nekaj tedni na Aerodromu Maribor Jan Harm Prins, Nizozemec, direktor in solastnik Vinmarja, ki je najemal Vinag v stečaju. Pozanimal se je o tehničnih podatkih, o dolžini letališke steze in kakšna letala lahko tam pristajajo.
Lokalno