Projekt Magna Steyr v Hočah je kot kaže vse bližje uresničitvi. Naši bralci ste v svojih komentarjih in po elektronski pošti v zvezi z eno največjih investicij v zadnjih letih v Sloveniji podali kar nekaj mnenj, tako zagovorniki kot tudi nasprotniki projekta.

Večkrat se je v javnosti pojavilo tudi vprašanje, kaj bo s slovenskimi delavci, ki so trenutno zaposleni v graški Magni po morebitnem prihodu lakirnice v Hoče. Ali bodo ti delavci, med katerimi je veliko Mariborčanov, zaradi nižanja stroškov prisiljeni zamenjati delovno okolje in se za manjše plačilo vrniti nazaj v Slovenijo, v obrat v Hočah?

Z delom Slovencev zadovoljni

Tudi na Občini Hoče-Slivnica se zavedajo teh pomislekov. Kaj torej otvoritev objekta v Hočah pomeni za Slovence v graški tovarni? “Trenutno je v tovarni Magna v Gradcu zaposlenih okoli 700 delavcev iz Slovenije. Zelo smo zadovoljni s slovenskimi sodelavci, tako s strokovnim znanjem kot tudi z odnosom do dela. Zaradi rasti in načina zaposlovanja v tovarni v Gradcu bo to število v naslednjem letu naraslo na več kot 1000 zaposlenih iz Slovenije,” odgovarja David Adam iz Magne Steyr. Odpuščanj ali prisilnih menjav delovnega okolja torej ne očitno ne bo.

Kot je še Adam pojasnil za občinske novice, bodo v morebitnem novem obratu v Hočah zaposlovali na vodilna mesta lokalne predstavnike podjetja, saj je takšna njihova politika povsod po svetu. “Pričakujemo, da bo tako tudi v slovenskem obratu, sploh glede na to, da ima Maribor in okoliška regija dolgo tradicijo v avtomobilski industriji,” je še pojasnil.