Cestninski nadzorniki Darsa nadzor nad uporabo e-vinjet izvajajo z različno opremo. Na voljo imajo 20 stacionarnih kamer, ki jih nameščajo oziroma premeščajo na 25 portalov spremenljive prometno informativne signalizacije (SPIS), v nadaljevanju pa bodo te kamere nameščali oziroma premeščali tudi na 75 drogov, ki bodo postavljeni ob avtocestah in hitrih cestah. Nadzorniki imajo na voljo tudi mobilne kamere, ki so nameščene v 33 vozilih cestnega nadzora in ročne naprave, ki jih cestninski nadzorniki uporabljajo predvsem za preverjanje parkiranih vozil na avtocestnih počivališčih (v vsakem vozilu je ena taka naprava).
Nadzor nad uporabo e-vinjet opravljajo tudi s 40 prenosnimi kamerami, ki so lahko na stojalih, cestninski nadzorniki pa jih lahko postavijo kjerkoli ob cestninskih cestah, avtocestnih priključkih, avtocestnih počivališčih, nadzornih točkah na avtocestah, mejnih prehodih.
Med prenosne kamere spada tudi tako imenovani “vinjetkar”, kot so ga ljubkovalno poimenovali na Facebook profilu infoPot. Tam so zapisali: “Škatlo, ki na naših avtocestah že nekaj dni vznemirja voznike, smo ljubkovalno poimenovali “Vinjetkar”. Vinjetkar je neusmiljeno bitjece, ki vam ob vsakem vstopu na avtocesto lahko zasoli 300-evrsko kazen, če se slučajno nanjo pripeljete brez e-vinjete. Najvišja globa v sistemu trenutno znaša 4000 evrov, saj vsak vstop na avtocestno omrežje brez vinjete pomeni nov prekršek. Letos je bilo prodanih 943000 letnih vinjet za osebna vozila oziroma 145000 več kot lani.”
Kot je razvidno iz komentarjev pod objavo, je omenjena prenosna kamera postavljena na razcepu Podtabor, na uvozu na avtocesto iz smeri Tržiča proti Kranju. Pojavljala naj bi se tudi na Brniku, Logatcu, …