Znanstveniki so dokazali, da so tisti ljudje, ki nenehno zamujajo, pogosteje bolj optimistični, a tudi bolj nerealni. To pa bolj vpliva na njihovo dojemanje časa. Tega sicer ne počnejo namerno, vedno verjamejo v to, da bodo naredili vse tako kot bodo načrtovali. A seveda se jim načrti pogosto izjalovijo, saj kot jim je v navadi, zamudijo.

Diana DeLonzor pove, da si takšni ljudje sicer zapomnijo tudi dogodke izpred desetih let, še pogosteje pa pozabijo stvari, ki so se jih dogovorili pretekli teden.

Ljudje razdeljeni v dve skupini

Profesor psihologije Jeff Conte iz Univerze v San Diegu je naredil raziskavo na tem področju. Sodelovali sta dve vrsti osebnosti, ki so jih razdelili v dve skupini. Tipi A, gre za nestrpne osebe, nagnjene k tekmovanju in tipi B, ki so kreativni in sproščeni. Ljudi, ki zamujajo je uvrstil  v skupino B.

Naloga anketirancev iz obeh skupin je bila, da poskušajo ugotoviti, koliko časa je minilo od določenega dohodka. Ljudje iz skupine A, do v povprečju odgovorili 58 sekund, tisti iz skupine B pa da je preteklo 77 sekund.

Različen občutek za čas

S tem je dokazal, da imajo različni ljudje različni občutek za čas, čeprav so sami prepričani, da so dobri v tem. Poleg tega se ti ljudje nikoli ne pritožujejo, ko zamujajo drugi, so vedno spontani in jih stvari ne vržejo iz tira.

Sposobni so spakirati potrebno v petih minutah, pa tudi druge zadeve lahko brez problema rešijo v hitrem času. So optimistični in nikoli ne dvomijo v to, da jim ne bo uspelo, pa čeprav v zadnjem trenutki. Zaradi tega so v življenju velikokrat bolj uspešni in pogosto živijo dlje od ljudi, ki so nori na red in disciplino.