Mariborski župan, dr. Andrej Fištravec, je po današnjem srečanju s stečajnim upraviteljem Športnega centra Pohorje, Dragom Dubrovskim, zagotovil, da so našli primerno rešitev za letošnjo smučarsko sezono. Do ponedeljka bodo pripravili pravni model, po katerem bodo vse tri žičniške koncesije prenesene na občinsko podjetje Pohorje šport in turizem.
Mestna občina Maribor bo preko omenjenega podjetja vzpostavila dve najemni razmerji, prvo za upravljanje s krožno-kabinsko žičnico, ki ga bodo sklenili z občinskim podjetjem Marprom, v začetku naslednjega tedna pa bodo določili še najemnika za preostale žičniške naprave.
Mestna občina Maribor bo preko omenjenega podjetja vzpostavila dve najemni razmerji, prvo za upravljanje s krožno-kabinsko žičnico, ki ga bodo sklenili z občinskim podjetjem Marprom, v začetku naslednjega tedna pa bodo določili še najemnika za preostale žičniške naprave.
Pravni svetovalec mariborske občine, Nenad Zečevič, je pojasnil, da so s stečajem podjetja prenehala vsa tri dosedanja koncesijska razmerja, predlagano rešitev pa mora stečajni upravitelj še preučiti ter pridobiti soglasje mariborskega sodišča, ki vodi stečajni postopek.
Najemnik bo tisti, ki bo dosegel dogovor s stečajnim dolžnikom in bo razpolagal s potrebnimi resursi
“Pogajanja s potencialnimi najemniki še niso zaključena, zato za zdaj ne želimo razlagati, kdo je tisti, ki bo lahko zagotovil vse potrebne tehnične okvirje za izvedbo dejavnosti. Najemnik bo tisti, ki bo dosegel dogovor s stečajnim dolžnikom in bo razpolagal s potrebnimi resursi. Občina zagotovo ne bo izbrala nekoga, ki ima samo željo ali interes brez možnosti izvedbe tega, za kar se bo zavezal,” je dejal Zečevič in dodal, da bo mestna občina zahtevala določena jamstva.
V zvezi z trenutno stoječo gondolo, kjer so ta teden zaradi pomanjkanja denarja ustavili remont, je Fištravec dejal, da bodo skušali stvari pospešiti, saj lovijo roke za podaljšanje obratovalnega novembra, potem ko se sedanje izteče v začetku novembra. Denar za tehnično usposobitev žičniških naprav pa bo po njegovih besedah moral zagotoviti najemnik.
V stečajni masi denarja za neplačane predračune ni, zato se je remont gondole tudi ustavil. Kot je dodal, ne gre za velik strošek, morda za okoli 20.000 do 30.000 evrov.
Po besedah stečajnega upravitelja Draga Dubrovskega je DUTB še pred uvedbo stečaja res pokrila del remonta in ta denar je bil porabljen, nekatere stvari pa so ostale nedokončane, za to pa denarja doslej ni zagotovil nihče. V stečajni masi denarja za neplačane predračune ni, zato se je remont gondole tudi ustavil. Kot je dodal, ne gre za velik strošek, morda za okoli 20.000 do 30.000 evrov.
Danes postopoma začel deliti odpovedi pogodb o zaposlitvi
Današnji dogovor po besedah Dubrovskega za zaposlene v propadlem podjetju kratkoročno ne spremeni ničesar, saj jim bo že danes postopoma začel deliti odpovedi pogodb o zaposlitvi. Posledično pa to vsaj za nekatere pomeni nadaljevanje dela, a pri drugih delodajalcih.
“Danes dogovorjeni model je glede na obstoječe pogodbe in na dejstvo, da sodne prakse v zvezi s tem ni, edini možen. Res pa je, da moramo dobiti soglasje stečajnega sodnika, ki je lahko ovira, a računam, da težav ne bi smelo biti,” je pojasnil Dubrovski, ki meni, da bi lahko sam svoje delo opravil v tednu dni.
Gospodarstvo