Marjan Fabjan je tvorec največjih judoističnih uspehov zadnjih let. Tekmovalci celjskega Sankakuja so na olimpijskih igrah doslej osvojili pet medalj, njegova zlata era pa se je pričela leta 2002 v Mariboru. Bloudkov nagrajenec, ki je po poklicu zlatar, sicer prisega le na trening, pravi, da je talent zgolj nekaj odstotkov uspeha.
Marjan Fabjan tudi sam nekoč uspešen judoist
Judoistke 58-letnega Fabjana so na olimpijskih igrah doslej osvojile pet medalj. Strokovni direktor slovenske reprezentance se tako lahko pohvali z enakim številom kolajn kot blejski veslaški strateg Miloš Janša, a tekmovalci celjskega Sankakuja imajo po večini pred sabo vsaj še en olimpijski cikel in novo priložnost v Tokiu 2020.
Preporod juda pri nas se je zgodil leta 2002 v Mariboru
Uspešna zgodba slovenskega juda v članski konkurenci se je po njegovi zaslugi začela zdaj že davnega leta 2002, ko je sledil preporod te discipline pri nas, na evropskem članskem prvenstvu v Mariboru so padle prve kolajne po dolgih letih, natančneje po letu 1969, ko je bil uspešen zdaj že pokojni Stanko Topolčnik. Od takrat se Slovenija z največjih tekmovanj, v večini primerov po njegovi zaslugi, domov ni več vračala brez odličij.
STA