Šport

Vikend na Ljubnem se je zaključil z odličnim četrtim mestom Križnarjeve

Uredništvo , 10.02.19 ob 17:06

Poleg Križnarjeve je med deseterico končala tudi petkova junakinja Urša Bogataj (200,8 točke), ki je bila deveta.

Japonka Sara Takanashi (223,9 točke) je zmagovalka tretje tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem ob Savinji, ki je potekala v spremenljivih razmerah. Druga je bila najboljša skakalka to zimo, Norvežanka Maren Lundby (221,8), najboljša Slovenka Nika Križnar (215,9) pa je končala tik za stopničkami na četrtem mestu.

Poleg Križnarjeve je med deseterico končala tudi petkova junakinja Urša Bogataj (200,8 točke), ki je bila deveta, Jerneja Brecl (192,5) je v finalu napredovala na 14. mesto, Katra Komar (178,3) pa je bila 23.

Kvalifikacije odpadle zaradi težav z vetrom

Zunaj trideseterice finalist sta od Slovenk danes tekmo, kvalifikacije so odpadle zaradi težav z vetrom, po polovici končali Maja Vtič na 32. ter Špela Rogelj na 37. mestu

Karavana svetovnega pokala za ženske se prihodnji konec tedna seli v nemški Oberstdorf, kjer bodo še zadnje tekme pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu.